Co znamená, když kočka/kocour vrtí ocasem?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Když kočka vrtí ocasem, prožívá vnitřní konflikt, neví, jak se má rozhodnout.

O kočičí řeči si přečtěte na:

Zdroj: http://blog.lariam-roche.cz/ru brika/kocici-rec

Další odpovědi:

Bronzový

Podle toho, jak s ním vrtí.

Pokud třeba leží a jemně jenom špičkou ocásku pohybuje nahoru a dolu, tak je spokojená. Jakmile ji hladíte a začně ocáskem trochu mrskat, tak už neví, jestli se jí to dál líbí, že ji hladíte. Jakmile se na vaši ruku otočí a mrská ocáskem, tak už má dost a musíte ji přestat hladit.

Pokud chodí po bytě s ocáskem nahoru a jemně jím vyrtí, tak to je příznak spokojenosti s jejím teritoriem. Pokud ocáskem ostře mrská, tak je rozčílená.

Je toho moc. Kdo žije s kočkou, tak se podle pohybu těla a hlavně podle pohybu ocásku dokáže dost dobře orientovat. Ocásek vlastně slouží kočkám hlavně ke komunikaci a k vyrovnávání rovnováhy při skocích a chození po výškách.

Pokročilý

že je naštvaná,podrážděná,no prostě jí nechat být nebo tě podrápe,pokouše a tak...
ale je pravda že ocas je vždycky prozradí...třeba můj kocour i když leží tak švihá špičkou ocasu a to spí...

Stříbrný

Moje kočky a kocouři vždy vrtěli a kroutili ocasem při jakémkoli vzrušení. Pokud se chystali zaútočit na myš, při hlazení a drbání, když měli strach například ze psa, při mrouskání, při bouřce, a pod.

Zlatý

není to radost, libost - podobně jako u psů?

Bronzový

Kdybych v životě neviděla,tedy nepoznala jiné kočky,než ty dva kocoury,co ted mám,popravdě bych asi neznala odpověd.Věřte nebo ne,oni ocáskem vůbec nemrskají.Starší /září 2008/ je flegmatik,nechal se od štěněte i táhnout po zemi za krk,když ho pustilo,ležel dál...ani se nenamáhal zvednout hlavu.Mladšího,když ho nebaví se s nimi kočkovat,prostě odejde,/už ví,že nesmí odběhnout,ale hrdě odkráčet/sám rozhodne.
Bud jsou tak moc spokojení,nebo už jsou z nich poloviční psi,že nevrtí ocasy.
Pouze při velké radosti ho dají vertikálně.
"Normální" kočky s ním mrskají při příležitostech a pocitech,které už uvedli ostatní,jen doplním,že při tom nejprudším mrskání se jim ještě změní zorničky a lehce poklesnou uši,to je situace,kdy je od kočky lépe být co nejdál.

Diskuze k otázce

pisirada

Tady je tabulka, co by to mohlo znamenat...
Kočičí řeč
http://www.modrykocour.cz/…

Bronzový

BENYTA

Milovníci kočiček,dnes mi došly palce,zítra doženu,i tu roztomilou odpověd od Quentose...

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1074
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 346
Zlatý ReHu 306
Zlatý hanulka11 296
Zlatý annas 280
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 257
Zlatý gecco 248

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.