Michaljj

Co znamená dvojitá čára spojující noty?

Co znamená dvojitá či trojitá čára spojující noty (např. na klavír) v porovnání s jednoduchou čárou. Mám na mysli třeba rozdíl mezi těmito spojeními not: http://www.pi­anovka.cz/obraz­ky/hn/not/zkr/5d8577fe07­_65550440_u.jpg

Nejlepší odpověď
Kepler

Jednoduchý spojovník označuje noty osminové, dvojitý šestnáctinové, trojitý dvatřicetinové.

Další odpovědi
xxx3

čára spojující dvě a více not se nazývá „trámec“, podle typu trámce (jednoduchý – čtyřnásobný) se odlišují různé délky not. Čím víc čar, tím kratší nota. Pak ale také záleží na tempu. Nejlepší je přečíst si něco o hudební nauce. Je to ucelený systém, pro jehož pochopení je nutné znát řadu jednotlivostí.