Damiana

Co znamená Dudlajdá v koledách?

Všude jsou teď ke slyšení koledy nebo vánoční popěvky, co znamená to Dudlajdá, co se tam pořád objevuje jako nějaký prapodivný refrén?
Doplňuji:
Pro SonsyMite: tohle znám taky ☹ jo ještě T-mobile že ano? Přečtěte si na co se ptám. Co TO znamená, ne kde to kdo použil, to mne nezajímá, to vǐm taky 🙂

Nejlepší odpověď
Drap

Je to jen popěvek, stejně lak jako la la la , nebo tralala tralala a celá řada dalších

Další odpovědi
lukas.zmizik

to bude nejspis cimrmanova akusticka konstanta?

SonsyMite

http://www.you­tube.com/watch?v=nwsxTDD­TU_M

Děda Louda

Onomatopoe – zvukomalba.

Viki1238

Je TO NĚCO JAKO LALALALALALALA­LALALALALALALA­LALALALALALALA­LALALALALALALA­LALALALALALALA­LALALALAL

annas

Dudlat = dudat -vydávat zvuk podobný dudám. Jinak zvukomalebné doplnění skladby. dudlaj-da – doslova, ano, jistě, vydávej zvuk. Pokračuj.