JájsemRaibek

Co vymyslela automobilka Renault?

Automobilka Audi vymyslela pohon všech 4 kol a dala si to do svého znaku.
Co vymyslela automobilka Renault?

Nejlepší odpověď
Lamalam

V Audi vymysleli pohon všech čtyř kol??? V Renaultu vymysleli a nechali si patentovat např. kapalinové tlumiče, přímo řazenou převodovku, přeplňování motoru, posilovač brzd, torzní tlumič, odpružená sedadla, sklopná sedadla, postranní ochranné lišty apod.

To Kepler > patent na přeplňovaný motor má Renault od roku 1902.

Další odpovědi
dubraro

Například kapalinové tlumiče pérování nebo přeplňovaný motor. Více zde: http://www.re­naultclub.cz/vy­voj_pod_taktov­kou_renaulta_-_patenty_a_vy­nalezy.html

AUDI nevymyslela pohon všech kol. Její znak symbolizuje, že firma, původně jménem Auto Union, vznikla spojením čtyř firem: Audi, DKW, Horch a Wanderer

Kepler

Já myslím že celkem nic zásadního. Převratné věci vymýšleli jiní. Normální šedá myška mezi automobilkami.

doplněno:
Už na počátku století automobilu nedalo švýcarskému konstruktérovi Alfredovi Bűchovi spát, že přes 35% energie spalovacího motoru odchází nevyužito výfukem. V letech 1909 – 1925 navrhl první výfukové turbodmychadlo. Takže se mi nezdá, že by zrovna Renault udělal jako první díru do světa. Ostatní vylepšení mi připadají nepodstatná.