zjentek

Co všechno hrozí člověkovi, kterej moc čte?

Hrozby pro člověka s patogenní závislostí na čtení.

Nejlepší odpověď
Kepler

Především to, že bude hodně sečtělý. Nic patogenního na tom nevidím.

Další odpovědi
marci1

Řekla bych, že zde se jedná vlastně nejvíce o zrak. Nejlépe číst při denním světle a každých 20 minut zvednout zrak a zaostřit do jiné vzdálenosti. Pokud budeme číst při světle, tak by nemělo být ani slabé, ani silné, tak akorát. A jinak, i „patologický“ čtenář se musí někdy hýbat, alespoň chodit na procházky. Jinak bude mít s pohybem zdravotní problémy. 🙂

mosoj

Že bude chytřejší než všichni zde.

Šidlo

rodina bola v dobrom šoku ked krátko po 5. narodeninách zistili, že plynule čítam (televízny program na obrazovke, kedy ide večerníček)

ono, knihy u mňa viedli, odkedy ich poznám/udržím v ruke.....takže som ukážkový knihomoľ

lenže… vzhľadom na moju osobnosť/povahu mi to nejak neuškodilo, resp. benefity výrazne prevážili negatíva

čítať pri jedle je nezdravé…trvalo mi možno dva roky odučiť sa to…to je dokázaný fakt

kazenie očí nie je ani dokázané, ani vyvrátené

byť sčítaný je všeobecne nebezpečné na slovensku.....

anonym

Nevím jak u někoho jiného, ale u mně se to neprojevilo nijak.Od doby co jsem se naučil číst, tak do vojny jsem přečetl hromady knih.Večer jsem četl při baterce pod peřinou, kdykoliv byla volná chvilka, měl jsem v ruce knīžku. Největší trest v dětství bylo nesmět číst.
Ale musīm se přiznat, od vojny jsem toho už tolik nepřečetl.Jednu až dvě knížky za rok.

Dochy

Mohl by se dozvědět něco, co se ani nikdy dozvědět nechtěl 😉

arachis

Nedostatek pohybu, přátel a jiných společenských aktivit. Bude partnera a děti ochuzovat a ti mu moc nepoděkují. Věřte mi, moje mamka je knihomolka, jak já to její čtení nenaviděla…A díky tomu jsem nečetla já, až hodně pozdě, témeř v dospělém věku a více méně z donucení.

ivzez

Co je „patogenní závislost na čtení“?

Pokud by někomu záliba v čtení bránila v běžném reálném životě, byl by důsledek
asi (!! – jen odhad) podobný, jako u závislosti na internetu — člověk by se zřejmě začal odtahovat od společnosti, všechen čas by věnoval četbě.

zjentek

lahny, čistě ze zvědavosti, jak v dětství vypadalo Tvé bezprostřední okolní prostředí?

anonym

Rodinný dům v městysu (2500 obyvatel), 100–150 králíků u baráku, 20–30 slepic, některý rok i kachny.U babičky 5–6 kusů dobytka.Sušení sena, koupání v Jizeře, televize až v r.1965.
Rodiče pracovali v místní továrně na směny (a byli tam 40 let).
V zimě metr až metr a půl sněhu, čili denně lopata v ruce a házení sněhu od baráku a od zvířectva.
V létě mezi senem a koupáním běhání po lese a stavění všelijakých bunkrů ( ale to se dělalo i na jaře i na podzim).
Nevím co ještě by jsi chtěl vědět.
Pro mně byly nejkrásnější chvíle od října, venku vše hotovo, doma zatopeno v kamnech a od 26 ti hodin tma, takže kniha do ruky a četba.Na televizi jsme se dívat nesměli, protože „večerní pořady nejsou pro děti“ ( argument rodičů) takže až do devíti hodin četba normálně pak až do půlnoci pod peřinou.

anonym

Chyba se vloudila..má být od 16ti hodin tma…