FlAsh_7

Co všechno by měl člověk na SŠ umět pro studium IT na VŠ?

Je opravdu znalost programování důležitá, pokud ji například v oboru kybernetické bezpečnosti nevyužiji?

Odpovědi
Rokio

Nevím, ale napíšu svůj názor.

Podle mě by měl umět Microsoft Word, Excel a PowerPoint na pokročilé úrovni, HTML, zvládat dobře úpravu fotografií a umět výborně zacházet s tiskárnou.

Samozřejmostí je rozpoznat, která zpráva člověka tahá za nos (odhalit fake news a hoaxi).

elkon

Tobě to nehrozí, protože jsi většinou ve všem mimo.

Mc Merkurion

… pro studium VŠ by měl člověk mít středoškolské vzdělání … matematik taky nebude potřebovat znát Jiráska a musí z něj maturovat …
… @Rokio: to co popisuješ, nepokládám za nutný ke studiu na VŠ … a víš proč ??? no, protože na střední nebo učňák taky neděláš příjímačky ze čtení … a mimochodem, dneska to zvládá kdejakej senior/ka vod lopaty či jehly … ale u těch přijímaček na střední by měl vědět, že HOAXY !!! natož po maturitě …

Arne1

Jak víš, že ji nevyužiješ ? Základy programování (tedy hlavně algoritmizace) by měl umět každý. Je to o myšlení a o schopnosti formulovat postup řešení. Přepis do nějakého programu už je jen přepis toho řešení do nějaké konkrétní podoby.

Michálek1245

Nemyslím si, že by měl umět programování jako v případě tvorby IT řešení pro firmy jako dělají třeba na https://www.me­mos.cz/it-reseni/ ale na druhou stranu pro vzájemnou komunikaci a provázání spolupráce mezi jednotlivými IT obory, by měl alespoň rámcově tušit, o co jde, co je možné a tak podobně. Je to jako když zedník neumí natahat elektriku, ale tak nějak tuší, kudy ji elektrikář bude tahat a podle toho mu vyseká drážky. 😉

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.