zjentek

Co vše vám odpálila strašlivá noční bouře na Moravě a ve Slezsku?

Mně nic protože nemám bleskosvody, čili hromosvody, ale… Někteří zde přišli o elektrokotle atp., bylo to docela o hubu, takovou bouři nepamatuji co jsem živ- vlastně šlo o nepřetržité hromobití, které ani na sekundy neustávalo, takže vlastně po celou dobu bouře šlo o jedem veliký dlouhý hrom v kuse a právě v tom pro mě bouře byla premiéra. Je zvláštní, čeho všeho se člověk dožije, než dožije. Děkuju.

Odpovědi
Rokio

Počítač a hodiny.

Dochy

No tak mně bouřka na Moravě ani ve Slezsku nic nezničila, ale v Jižních Čechách si mamka stěžovala, že ji od bouřky nejde telka (resp. telka jde, ale nic nenaladí).

Po prověření jsem zjistil, že prasknul konektor na kabelu od antény do anténního zesilovače a kabel pak odskočil asi o půl metru.

(Tedy nechápu, jaké potíže může signálu dělat ten pitomej půlmetr, když vzduchem dokáže doputovat 30km)

Kupodivu neshořel ani ten stařičkej zesilovač, ani ten napáječ, který jsem dělal před cca 25 lety ze zvonkového trafa a stabilizátoru 7812, kde jako chladič mu funguje zábradlí z merkuru 😉 a celé je to posazené na izolační podložce (papírové víčko z bonboniéry)