Tygr166

Co vše udělat, abych dal v ČR do provozu repliku auta?

Mám na Vás dotaz: proč je zde v Česku málo replik luxusních vozů? Sháním nějakého šikovného člověka, kdo mi ji postaví, říká,se, že je to min. 10% z ceny originálního vozu, to ano, ale chtěl bych se také hlavně zeptat, kdybych si náhodou takové auto dovezl z Ameriky nebo Anglie, na eBay se občas toto objeví, anebo se začlo stavět zde v ČR třeba na podvozku BMW 7 (novějšího), tak kam mám pak jít všechny povolení vyřizovat a kolik to cca. bude stát?? Předem děkuji za odpovědi a nebráním se i osobní schůzce. Chce to probrat a chci si splnit svůj sen! :)

Odpovědi
gecco

Musíš absolvovat homologační řízení (atesty státních zkušeben) na všechny části vozu…
Je to dost drahé, ale aktuální ceny neznám, zkus o zkušenosti požádat třeba pana Michala Hradského, majitele Kaipanu ( www.kaipan.cz ), bývá i na tuningových srazech a ´veletrzích´.