Zlatý

Co vás napadne po přečtení následujícího sdělení?

Řekům dochází hotovost a šetřit musejí i na tradičních velikonočních hostinách. Podle tamních řezníků si letos Řekové místo desetikilových jehňat, která si tradičně kupovali celá, mohou dovolit jen tří- nebo čtyřkilové kusy masa, píše agentura Bloomberg.
Koupit celé jehně na velikonoční hod si nyní mohou v Řecku dovolit jen ti, kteří vydělávají více než 50 tisíc eur ročně (okolo 1,4 milionu korun). Ostatní nakupují jehněčí po kilech místo kusech - a podle místního řezníka Kostase Keladitise tak činí neobvykle až na poslední chvíli. "Čekají na lepší cenu," tvrdí řezník.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

No, to je teda strašný! Už by jim mělo Německo vrátit ty reparace, ať si můžou koupit jídlo.

Ne, vážně, nikdy bych nesrovnával jejich úroveň se svojí, to že se já mám tahle, tak to neznamená, že ti co se mají líp jsou zbohatlíci. Kdokoliv kdo sem může něco napsat má dostatek věcí pro život, zbytek je jen touha.
Ovšem když jsou zadlužení, tak se holt musí uskromnit a s poklesem životní úrovně se musí počítat, až už byla jakákoliv. Na druhou stranu můžou být rádi, že mají kam klesat.

Další odpovědi:

Zlatý

to se maj teda špatně nó
já o svátcích neměla ani
pořádnou flákotu áchjo..

Stříbrný

Řecko není jediná země,kde se musí počítat.Žít na dluh se nevyplácí jednotlivci ani společnosti,proto by výdaje by neměly překročit příjmy.Nikdy neuškodí mít v rezervě nějaké drobné na horší časy.

Zlatý

Že chudáci Řekové budou mít letos hladový Velikonoce...
;-DD

Stříbrný

Napadne mě leda to co nám tloukli do palic na VŠ lektoři marxismu před rokem 1989: všeobecná krize kapitalismu, imperialismus poslední stádium vývoje, celosvětová revoluce, proletáři spojte se...

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Nakupování

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Nakupování

Zlatý Drap 415
Zlatý gecco 273
Zlatý hanulka11 271
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 238
Zlatý briketka10 148
Zlatý annas 143
Zlatý ReHu 132
Zlatý iceT 109
Zlatý led 109

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.