fcoop

Co vás napadne jako první,když to dočtete?

Praha je nejbohatším městem v ČR. Přestože ostatní města nehospodaří s tolika miliardami jako “zlatá” Praha, neumrzne v nich v zimě nikdo. V Praze loni zemřelo zimou 22 lidí.Praha nemá jako jediné město v ČR dlouhodobou strategii prevence a boje s bezdomovectvím. Vlastně ani krátkodobou. Nemá totiž vůbec žádnou. Prahu to nezajímá.

http://blog.ak­tualne.centrum­.cz/blogy/ale­xandra-alvarova.php?i­temid=14506

Nejlepší odpověď
annas

Jako první mě napadlo, že se nedodržuje Listina základních práv a svobod v tom smyslu, že každý, kdo je v hmotné nouzi, má
právo na pomoc, která je nezbytná pro zajištění jeho základních životních podmínek.
Myslím si, že příčinou bezdomovectví je špatná sociální politika státu. Lidé řeší rodinné problémy, nezaměstnanost, bydlení – málo sociálních bytů, lhostejnost a nezájem okolí a spadnou na dno.
Připadá mně, jako by se tento problém vůbec netýkal státu či obcí. Vše spočívá na bedrech charitativních organizací či dobrovolníků. Pomáhat by měli ale i lékaři, preventivně policie, ti nejbližší. Jenže bohužel v mnoha případech právě rodinné vztahy a závist vedou ke zvyšování počtu lidí bez domova.

Mnozí si neuvědomují, že dnes mezi lidi bez domova nepatří jen kriminálníci, opilci, tuláci či pobudové, ale i jiní …Bezdomovectví není mnohdy jen záležitosti toho či onoho jedince, ale celé společnosti. Proto by se měly odstraňovat přičiny, nikoliv následky. Běh na dlouhou trať… Často lhostejnost – mně se to stát nemůže. Nikdy, neříkej nikdy…

Další odpovědi
rosinka

Že můžu umřít zimou a nemusím čekat až umrznu.

Kerberus mi teda mluví z duše!! Víte, myslím si,že v lidech přetrvává to komunistické myšlení. Tenkrát byl na okraji ten, kdo byl buď mentálně slabší,anebo jinak neschopný, či závadový občan. Ostatním se to prakticky nemohlo stát. A mně připadá, že lidi jsou dneska líní se zamyslet trochu jinak.A taky jsou na sebe dost zlí, myslet „sociálně“ se považuje za blbost a slabost. Jinak – v kapitalismu je přece normální dneska nemít a zítra třeba hodně a naopak. Jenže tady tak hodně lidí ještě nemyslí, bojí se výkyvů – hlavně těch dolů- drží se svého uprděného, a ty,co jsou momentálně dole naprosto odsuzují. Každému se může stát, že nebude mít střechu nad hlavou. A souhlasím, že rodinné vztahy a závist jsou častou příčinou.

pokazdejinak

pokud si přečtu jen tohle, napadne mě, že je někde asi něco špatně… ale když si k tomu přidám další informace – taky z médií, jen zprostředkovaně – tak v Praze ubytovny pro bezdomovce jsou, ve velkých mrazech řeší kam jich ubytovat co nejvíc a hlavně i těch bezdomovců mají bezkonkurenčně nejvíc v republice – stahujou se tam jak můry za světlem