annas

Co to znamená, že stránka Odpovědi má u mě kompatibilní zobrazení?

Má to na něco vliv? Zdá se mně, že se Odpovědi pomalu načítají. Nesouvisí to s tím, že jsem přes Nástroje, Možnosti Internetu odstranila dočasné soubory atd.?
Doplňuji:
Stejně tak i gmail.

Nejlepší odpověď
anonym

bohužel quentosi, není to tak jak napovídá selský rozum a pouhý rozbor slova „kompatibilní“, ve skutečnosti je to trochu jinak.

kompatibilní zobrazení je specialitka prohlížeče internet explorer a neznamená to vůbec nic dobrého, bohužel …

explorer má velké problémy s některými verzemi svého jádra trident (staršími i novějšími) a tak se někdy stane že stránka není v nové verzi jádra zobrazitelná, v takovém případě explorer přistoupí ke kompatibilnímu zobrazení které je však takto optimisticky pojmenováno pouze z estetických důvodů – správně by se mělo označovat „nouzovým režimem“ kdy se použije raději starší verze jádra trident ve kterém stránka jakš takš běží – ačkoliv očesaná obvykle o určitou funcionalitu …

v „kompatibilnim rezimu“ , rikejme mu skutecne spise nouzovy rezim, ztrácíte určitou funkcionalitu a je dobré to řešit.
Doplňuji:
starší verze jádra použitá v režimu kompatibilního zobrazení bývá také mnohonásobně pomalejší, což vysvětluje i popis v původní otázce …

řešením ? samozřejmě že řešením je použít to nejefektivnější jádro k zobrazení internetových stránek (takové však nehledejte v žádné verzi prohlížeče internet explorer, tam skutečně není)

http://www.go­ogle.com/chro­me nebo www.firefox.com

Další odpovědi
quentos

Velmi laicky řečeno, kompatibilní znamená, že jde „něco s něčím dohromady“ (SCS to formuluje lépe – jde o „vzájemnou slučitelnost“, potvrzuje tedy má slova). Např. když si koupíte mikrofon, musí být kompatibilní s Vaším PC systémem – tj. musí splňovat minimální požadavky na výkonnost, aby „s ním mohl jít dohromady“, aby do něj šel zapojit.
Kompatibilní zobrazení tedy znamená jedině dobrou předzvěst – stránka je slučitelná s Vším PC systémem, tudíž to pomalé načítání bude v něčem jiném (příliš mnoho aplikací spuštěných najednou, kolísající připojení k internetu nebo – nedej bože – zavirovaný počítač).