Avatar uživatele
Frckar

Reinstalace pc

Poradí někdo jak reinstalovat pc? Mám Windows XP a nikdy jsem reinstalaci neprováděl, mám jen chabé informace. Díky

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Hlada před 4631 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Michal Kole

Pokud máš Pc od nějakého velkého výrobce, např. Asus, Acer, tak ti nedávají DVD, ale veškerou instalačku máš na disku. Takže si spustíš program s názvem recorvery ve složce výrobce v menu Start a postupuješ podle pokynů na obrazovce.

Dojde k smazání uživatelských dat, tak si stáhni složky jako Dokumenty, Obrázky, Videa, Hudba někam na externí disk

Taky je možné, že se při startu notebooku se zobrazuje něco jako „Press Fx to Recorvery“, tím se také dostanete do obnovovacího programu

Pokud se PC instaloval z klasického OEM DVD, tak se vloží DVD s Windows do mechaniky a postupuje se podle pokynů na obrazovce, vybere se disk, kam se má instalovat, vybereš část disku (oddíl)kam se má instalovat, ten se pak naformátuje a nakopírují se soubory.

Po nové instalaci Windows IHNED provést aktualizace z Windows Update.

Četl jsem, že po čerstvé instalaci bez záplat je PC napadeno viry typu Blaster, Confinger podobné do 20 minut

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Hlada

Napsat sem celý návod je nemožné. Stačí zadat do vyhledávače „instalace Windows“. Jeden z podrobných návodů dávám do odkazu. Největším problémem pro začátečníka je instalace ovladačů. Je sice možné použít CD přikládané ke komponentům nebo univerzální vyhledávače typu Driver Genius, nejlepší je ale získat nejnovější ovladače ze stránek výrobců, což zabere dost času. Je také potřeba přesně vědět typy jednotlivých komponent.

Zdroj: http://pc.porad­na.net/a/view/403824-instalace-windows-xp-krok-za-krokem

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
arygnoc

jak říkal Kole.
ale ještě před připojením k internetu bych instaloval antivir.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek