co to znamená: ´´Tchýně a uzený nejlepší jsou studený´´

Proč se synáčkovi říká uzený a jaký je význam tohoto vtipného citátu, děkuj :)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Odvěké téma - častěji vztah tchýně a snacha. Problém v některých rodinách. Komunikace mezi dvěma ženami ohledně jednoho muže. Někdy žárlivost jedné na druhou, jindy bitva o jeho lásku a jindy pohoda. Všude je to jiné.

Ale může se to týkat i zetě a tchyně. Proto je lepší žít od tchyně daleko, raději se navštěvovat..

Vzpomněla jsem si na stejnojmenný český film, kdy matka svou "opičí" láskou k synovi rozbila jeho manželství. Nakonec je tchyně potrestaná za pletichaření krutým způsobem.Ale prohlédne pozdě. Žena ztratí vše, na čem tolik lpěla. Syna, jeho lásku i střechu nad hlavou.

---
Toto úsloví vzniklo na základě smutných zkušeností při soužití s rodiči. Zřejmě tchán se považoval za tolerantnějšího. .

Ale tvrzení je to drsné - mrtvá tchyně x studenému uzenému, i když se vše dá brát s nadsázkou. Proto raději tchyně někde v dosahu x kilometrů, teplé uzené z komína je výborné ...

Ale pozor na květinu tchynin jazyk.....

Další odpovědi:

Zlatý

tchyne mrtva a uzeny se ma nechat odlezet ...takze zastudena primo z uzakou to poste neni zdrave ...

Zlatý

Je to takový kanadský žertík. Jakože tchýně je nejlepší po smrti (je studená) a uzené maso vychlazené (studené). Chudáci tchýně ! :-(

Bronzový

uzený je vyuzené maso a proto, že je i teplé uzené moc velká dobrota tak to do toho citátu někdo vkydnul hlavně proto aby se to rýmovalo
Doplňuji:
http://www.csfd.cz/…

Zlatý

Opravdu vtipný citát!

Bronzový

Jako že nemáš rád tchýni....:-)

Pokročilý

To plnohodnotně pochopíš až vstoupíš do stavu manželského.

Diskuze k otázce

Bronzový

ponovotny

badisko- teď s přihlédnutím k času vložení tě snad už nikdo nemůže prudit, že seš já ;)

Zlatý

badisko

no to ne ale ..tomu jedinci na Z to bude stejne sumak..tam neslo anitak o cas jako jeho blbost ..:D a uzene maso By se pravdu melo nechat odlezet pokud nejde o kureci nebo jen ohratej kabanos..

Zlatý

zjentek

ponovotný jsem já, ne ty ..sedíme jako ajťák v jedný zaprděný díře a odpověď jsme klikli ze dvou strojů zároveň a na sekundu, tak na mě nemachruj s blbostí ,),),)

Bronzový

ponovotny

a zdravé to uzené nebude za tepla pravděpodobně proto, že je tak dobré, že se s ním přecpeš k prasknutí- což může být nezdravé ;)

Bronzový

ponovotny

možná by se mělo, ale je přímo teploučký z udírny dobroučkýý ;) a navíc tím že ho vychladíš tak se asi nezbavíš těch karcinogenů či jak tomu říkají ;) tomu "z" se neposmívejme schyzofrenie je hrozná sviňa ;)

Zajímavé otázky v kategorii Rodina a vztahy

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 979
Zlatý marci1 807
Zlatý quentos 628
Zlatý iceT 601
Zlatý hanulka11 536
Zlatý panenka 488
Zlatý annas 449
Zlatý led 396
Zlatý venkovan 390
Zlatý gecco 375

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.