nudleater

Co to znamena psychomaticky kompenzovany stav?

Mam kamose, ktery byl propusten z lecebny a napsali mu tohle. Nevite o co se jedna? Dekuju

Odpovědi
cynique

To znamená, že není psychicky, ani somaticky dekompenzován.

Tudíž jeho stav je stabilizovaný a může jít domů (a je pravděpodobné, že tam také dojde). Neznamená to, že je vylečený.
Doplňuji:
Ad pusinka50: Je vidět,že do toho absolutně nevidíš. Tvoje odpoveď by měla být smazána, je matoucí. PsychosomatickY a psychosomatickÝ je obrovský rozdíl. Jablka, hrušky, znáš to?!

annas

Tazatel se ptá na psycho-maticky, nikoliv psycho-somaticky. 🙂

arygnoc

znamená to, že vie čo mu a prečo je.
že bol poučený, akým náladám/stavom sa má vyhýbať, aby zasa „neochorel“ (tie úvodzovky sú tam naschvál).
somatické prejavy sú potlačené, resp. ukľudnené, doporučená liečba (asi, resp. mala by byť) u psychológa, psychiatra.