Avatar uživatele
Nikkol

Co to znamená když člověk vyhoří (duševně).

A jak to na něm poznáme a co má potom dělat?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? led, iceT před 4735 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
iceT

http://www.klic­.cz/index.php?id=7

Syndrom vyhoření má řadu příznaků zasahujících do celé osobnosti člověka. Je vždy známkou frustrace v některé oblasti potřeb. Protože se váže většinou na pracovní proces, půjde pravděpodobně o narušení vlastních představ o seberealizaci, schopnosti vykonávat určité činnosti, spravedlivého ohodnocení (nejde vždy o finance), smyslu práce. To vše (spolu s jinými) podkopává vlastní sebevědomí a projevuje se na chování daného jedince, později na vztazích, pracovních výkonech a celkovém zdraví…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dudu

Pan Suchý v jedné písni zpívá: „život je pro mně obnošená vesta, vše co se dalo dávno už jsem prožil, teď už zbývá jenom jedna cesta, vstřiknout si trochu jedu do žil“......

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Poznat se to asi neda… mam znameho , ten to o sobe rika , ale ma strach prijit o praci. Usina nad ranem a za 2 hodiny mu zvoni budik .. je unaveny , podrazdeny , bolest v ocich , obcas se trese … nervozni . Rika , ze je jako vyschla houba , co jsme s ni umyvali ve skole tabuli. Ja mu doporuciji psychiatra , odmita. ☹ -iv-

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

U každého seč to projevuje jinak, ale v podstatě ten člověk je jakoby unavený, často i nemocný apod.
Co potom dělat ? – znovu nastartovat. Je to hodně těžké, ale jde to. Opět u každého je to jiné, záleží i na okolí apod. Těžká rada pokud člověk nezná konkrétního postiženého. Ale podstata je najít příčinu vyhoření a snažit se najít něco co dodá energii. Koničky, sport, naučení nepouštět si některé problémy „do duše“ atd.
Lepší je ale žít tak, aby člověk nevyhořel. A to je nesmírně těžké.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jendahun

Jsem taky vyhořený.Proto tak moc kouřím.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek