Nikkol

Co to znamená když člověk vyhoří (duševně).

A jak to na něm poznáme a co má potom dělat?

Nejlepší odpověď
iceT

http://www.klic­.cz/index.php?id=7

Syndrom vyhoření má řadu příznaků zasahujících do celé osobnosti člověka. Je vždy známkou frustrace v některé oblasti potřeb. Protože se váže většinou na pracovní proces, půjde pravděpodobně o narušení vlastních představ o seberealizaci, schopnosti vykonávat určité činnosti, spravedlivého ohodnocení (nejde vždy o finance), smyslu práce. To vše (spolu s jinými) podkopává vlastní sebevědomí a projevuje se na chování daného jedince, později na vztazích, pracovních výkonech a celkovém zdraví…

Další odpovědi
dudu

Pan Suchý v jedné písni zpívá: „život je pro mně obnošená vesta, vše co se dalo dávno už jsem prožil, teď už zbývá jenom jedna cesta, vstřiknout si trochu jedu do žil“......

anonym

Poznat se to asi neda… mam znameho , ten to o sobe rika , ale ma strach prijit o praci. Usina nad ranem a za 2 hodiny mu zvoni budik .. je unaveny , podrazdeny , bolest v ocich , obcas se trese … nervozni . Rika , ze je jako vyschla houba , co jsme s ni umyvali ve skole tabuli. Ja mu doporuciji psychiatra , odmita. ☹ -iv-

venkovan

U každého seč to projevuje jinak, ale v podstatě ten člověk je jakoby unavený, často i nemocný apod.
Co potom dělat ? – znovu nastartovat. Je to hodně těžké, ale jde to. Opět u každého je to jiné, záleží i na okolí apod. Těžká rada pokud člověk nezná konkrétního postiženého. Ale podstata je najít příčinu vyhoření a snažit se najít něco co dodá energii. Koničky, sport, naučení nepouštět si některé problémy „do duše“ atd.
Lepší je ale žít tak, aby člověk nevyhořel. A to je nesmírně těžké.

jendahun

Jsem taky vyhořený.Proto tak moc kouřím.