Co to je vernisáž?

Dobrý den.Poraďte mi prosím jaké je společenské chování na vernisáži obrazů,obleče­ní,příp.dárky atp.Dík

Nejlepší odpověď
annas

Podrobnosti týkající se vernisáže se dovíte na citované stránce. Snad Vám pomůže.

Zdroj: http://www.ptej­teseknihovny.cz/u­loziste/aba001/e­tiketa-a-pravidla-chovani-vernisaz

Další odpovědi
Eseona

Vernisáž je většinou hodně významná událost – obzvláště pro výtvarníka, na přípravě výstavy se stráví hodně času, tudíž je snaha o to, aby byla vernisáž co nejlepší.
Mělo by se na ní jít ve společenském oděvu (dámy koktejlové šaty, muži kalhoty, sako a košily – popř.rovnou oblek) a společenské dekorum jako na každé společenské akci vyššího kalibru (myslím tím takové ty „kravaťácké“ večírky).
Vím, jak je pro umělce vernisáž důležitá (sama už jsem jednu měla) tudíž by se měli hosté přizpůsobit velkoleposti tohoto okamžiku :D