co to je fixní plat?

zajímá mě co to je fixní plat,domnívám se že je to pevný stálý plat

Nejlepší odpověď
standa

Dovolím si s kenyrtsem nesouhlasit v tom, že ´fixní´ plat je vázán k odpracování plného fondu pracovní doby.

Pokud je sjednán firxní plat ve výši např. 15.000 Kč při normální pracovním úvazku a zaměstnanec v jednom měsíci odpracuje jen 150 hod. (protože 2 dny byl nemocen, nebo měl jinou nepřítomnost), tak je mu fixní plat zkrácen úměrně k odpracované době.

Pojem ´fixní´ lze vysvětlit i tak, že se jedná o ZARUČENOU složku mzdy/platu, která bude vyplacena nezávisle na různých vlivech typu hospodářské výsledky zaměstnavatele, výše obratu, množství zakázek ap.

Další odpovědi
kenyrts

ANO-fixní plat-se rozumí,že ta částka co máte napsanou ve smlouvě,se rovná částce,kterou budete brát ať odpracujete 150hod.nebo třeba 180 hod.za měsíc,je to prostě plat který budete brát každý měsíc,nic víc.

Makulka

to fakt nevím !!