Co to je exhibionista?

Můj přítel neustále běhá nahatý po vykoupání po dvoře, v bytě a nevysvětlím mu, že je to nepříjemné. Jak to mám hodnotit? Je mu 53 let a ještě vloni se koupal a asistovala mu přitom matka a prý to bylo normální u nich. Byla jsem v šoku.

Odpovědi
Lencis

Slovo exhibicionismus dnes lidé používají ve smyslu výstředního chování. Jedná se přitom o
sexuální odchylku, při níž má postižený nutkání obnažovat své genitálie na veřejnosti nebo při tom i masturbovat.

Takže pokud přítele nemůže v jeho počínání „načapat“ další žena zřemě se jedná jen o to, že zjistil že je mu to přjemné… cítí se zřejmě svobodně. Ta asistence matky je teda na pováženou… ale těžko soudit. Také záleží na tom co je podle vás to asistování… pokud si třeba jen povídali, když se on koupal tak na tom nic extra nevidím…

Ono nejlépe uděláte když si s ním v klidu sednete a promluvíte si. Ale neútočte a nedělejte z něj hned úchyla jestli mi rozumíte. Snažte se zjistit pravý důvod proč to dělá, když to dřív nedělal. A také se snažte sama sebe upřímně zeptat proč je vám to nepříjemné… jen proto že máte pocit že se to „nehodí“ nebo je to vážnější důvod…

mluvit mluvit mluvit… nic jiného nepomůže !