mosoj

Co to bude ?

Až se jednou podaří lékařům přenést mozek z těla do těla, bude to transplantace mozku nebo transplantace těla ?
Doplňuji:
Včera v Hyde Parku na TV 24 mluvil profesor neurochirurg a ten říkal, že by to byla transplantace těla. Použil právě přirovnání přenosu ženského mozku do mužského těla a chování výsledného člověka na záchodě. Prostě stejně by při čurání stál ( teda to tělo).

Nejlepší odpověď
annas

Jenže orgány se transplantují až po prokázané mozkové smrti. Pokud zemřelý má smrt mozku … co dál? Byl by eventuálně nový jedinec nějaký řízený robot?

Transplantace mozku mně připomíná sci-fi film., jak jsem viděla a četla.

Výsledkem „transplantace mozku osoby X do těla osoby Y je nový jedinec se vzhledem osoby Y a myslí/pamětí osoby X, která na novou situaci reaguje různými způsoby, od touhy po pomstě až po ochotu smířit se s životem v novém těle. Transplantace zajišťuje osobě X přežití a prostřednictvím dalších tělesných schránek dokonce nesmrtelnost..

Hovoří se o projektu Projekt Avatar: Nesmrtelnost za 30 let?
Ruský vizionář oslovuje miliardáře s konceptem holografických avatarů, do nichž by si lidé mohli nahrát své osobnosti. Staneme se nesmrtelnými stíny?

http://www.osel­.cz/index.php?ob­sah=6&akce=sho­wall&clanek=6395&id_­c=118153

Další odpovědi
led

Transplantáciou mozgu do tela príjemcu bude zrod človeka nového typu. Už dnes sú s tým spojené nielen zdravotné ale aj etické otázky. Prenesú sa s mozgom i fyzické dispozície tela jeho bývalého nositeľa? Ako sa zlúčia fyzické dispozície tela príjemcu s návykmi bývalého nositeľa mozgu? Čo sa stane ak z nutnosti (nedostatok iného tela príjemcu) sa vloží mozog do tela opačného pohlavia, aké budú ich spoločné reakcie, čo prevládne telo, alebo mozog?

dudu

Lékař by asi potvrdil, že orgán lze transplantovat až pokud dárce prokazatelně zemře. Za dobu klinické smrti je považován okamžik kdy zemřel mozek. A ten nejde oživit. Z toho usuzuji, že podle současných zákonů tato rovnice nemá řešení.

anonym

Tělo bude transplantováno (jako orgán) mozku (příjemci).
Ale zajímavou otázkou je, nakolik bude osobnost příjemce ovlivněna transplantovaným tělem…
😉

arygnoc

mozog je orgán.
telo je organizmus (súbor orgánov)
transplantácia je prenos tkaniva alebo orgánu na iné miesto toho istého jedinca alebo na iného jedinca toho istého alebo iného druhu.

tudíž mozog je transplantát (darovaný orgán), telo príjemcom.

ale „správne“ rozlíšenie bude skôr etický problém (transplantácia osobnosti? je osobnosť iba mozog alebo i súbor jeho fyzických vlastností?), ako lekársky.

lukas.zmizik

aby se ovšem tohle mohlo udělat, příjemce by tedy měl mrtvý mozek a tělo živé (asi jako ta americká holka na přístrojích) a dárce by musel být dobrovolný sebevrah…

marci1

I kdyby čistě teoreticky k takové transplantaci mozku došlo, pak by se velmi pravděpodobně jednalo vlastně o transplantaci těla. Tělo by bylo řízeno novým mozkem a člověk by byl vlastně jiným člověkem. Zní to opravdu „hrůzostrašně“ a nepochopitelně. Jiný mozek=jiný člověk.

gepik

Mozek je považovaný za nositele duše, rozumu, osobnosti. Proto se taky používá pojem mozková smrt. Z tohoto hlediska není rozdíl jestli se člověku přišije ledvina, játra, srdce, noha či celé tělo, je to jen soubor transplantovaných orgánů. Jen si myslím, že si ještě počkáme než někomu vyjmou živý mozek a vloží ho jinam

mosoj

Ouha. Spletl jsem to. Mělo se jednat o přenos mužského mozku do ženského těla !!!!!!!! Tedy obráceně !!!!