dudu

Co takhle dát staré lidi do vězení a zločince do domovů důchodců?

Následkem toho by naši senioři měli denně přístup ke sprše, volný čas, procházky,léky, pravidelné zdravotní a stomatologické kontroly.
Dostávali by peníze, místo, aby za ubytování platili.
Navíc by měli nárok na trvalý kamerový dohled, a v případě potřeby by se jim tedy dostalo okamžité pomoci.
Jejich postele by byly dvakrát týdně převlékány, jejich prádlo a oblečení by jim bylo pravidelně práno a žehleno.
Každých 20 minut by měli návštěvu dozorce a jídlo by dostávali až na pokoj.
Měli by zvláštní místnost, ve které by přijímali návštěvy své rodiny.
Měli by přístup do knihovny, tělocvičny, k fyzické i psychické terapii a také do bazénu a dokonce právo na další bezplatné vzdělávání.
Měli by nárok na kolečková křesla, na žádost by měli legálně bezplatně k dispozici pyžama, boty, pantofle a další pomůcky.
Soukromé pokoje pro všechny s vlastní venkovní plochou obklopené velkorysou zahradou. Každý senior by měl právo na vlastní počítač, televizi, rádio a neomezené telefonování. Existovala by ředitelská rada, která by vyslechla a řešila stížnosti, dohled by musel dodržovat kodex chování!

Naproti tomu zločinci v domově důchodců, by dostávali většinou studené, v lepším případě vlažné jídlo, byli by osamoceni a bez dohledu (za odměnu.)
Světla by se vypínala ve 20 hodin, měli by nárok na jednu koupel týdně (pokud vůbec). Žili by v malém pokojíku a platili za to 2.000 € nebo-li 13 – 20 000,–Kč měsíčně, bez naděje, že se z toho dostanou živí.

Tento návod sice řeší situaci v sousedním Německu, ale vždyť též naše věznice jsou součástí EU.

Nejlepší odpověď
anonym

Super otázka . Ale je tu malý problém. Co by ti důchodci dělali, kdyby se dostali ven na další amnestii ?!

Další odpovědi
Drap

Už to tady sice bylo i s obrazovým doprovodem, ale určitě to stojí za úvahu. Tady to ale nevyřešíme, to bys musel poslat Kalouskovi a Nečasovi.

Jikra

Tak na tohle by bylo potřeba asi tak 101 lidí jako je -dudu- kteří by to protlačili v Poslanecké zašívárně ČR.
Pro Dr.BAN: ti, co by náhodou příjmuli „aminu“ a vyšli mezi lidi, tak by je stejně antouškové (antoušek=pohod­ný=ras, to je pro ty kteří nevědí a jsou líní se zeptat strejdy gůgla) okamžitě pochytali pro potulku a šup zpátky. To by tak hrálo aby se nám tady potulovala nějaká skupina nezodpovědných a nepotřebných individuí.

pusinka50

Tak tohle je naprosto super myšlenka, pošli to na www.vlada.cz!! 🙂