annas

Co soudíte o výstavě vypreparovaných lidských těl, která bude umístěna na pražském Výstavišti?

Na výstavě můžete zhlédnout v době od 10. března do 10. června téměř 200 exponátů. Autorem exponátů je stejný tým odborníků, který už do Česka přivezl výstavu Bodies. Podobné výstavy po celém světě provázejí rozporuplné reakce, v Česku proti ní protestovala Česká anatomická společnost.
Těla jsou uchována pomocí metody plastinace. Tkáň je vložena do acetonu, který v ní nahradí veškeré tělesné tekutiny.

http://aktual­ne.centrum.cz/fo­togalerie/2012/01/27­/the-human-body-v-cesku-budou-opet-vystavena-lidska/#utm_me­dium=newsbox&ut­m_source=atlas­HP

Nejlepší odpověď
led

Pre naše pochopenie, vzhľadom na súčasnú morálku, je desivé, že vlastne vidíme upravené pozostatky mrtvých ľudí. Na druhej strane je to príležitosť vidieť, ako v skutočnosti vyzerajú ľudské orgány pri rôznej činnosti. Takúto reálnu možnosť, ak nie ste lekár, asi mať nebudete.
Rada:
komu sa to prieči, nech tam nechodí.

PS.
Ak pozeráte film a prežívate ho, uvedomujete si pri tom, že tie desivé scény sú hrané s rekvizitami? Napríklad seriál CSI s detailnými zábermi ľudských vnútorností aj s ich prípadnými posmrtnými premenami. A pozeráte to?
Nebuďme falošní voči sebe. Veď nás to láka vidieť tú výstavu, ale na druhej strane to s hnusom popierame…

Další odpovědi
iceT

Výstava je nepochybně zajímavá a určitě bych se šla podívat,jen to mít trochu blíž.
Nevím jestli je to ta stejná výstava co byla kdesi před časem,taky pro některé velmi kontroverzní.Tehdy jsem viděla jen pár obrázků.
Myslím,že jsou na světě mnohem,mnohem horší věci,které by se určitě vystavovat neměly.
Třeba kdysi byly v cirkusech ukazováni lidé,co se svým vzhledem lišili od ostatních,říkalo se těm lidem zrůdy a taky je v podstatě vystavovali.To je asi daleko nehumánnější,vys­tavovat !živé! lidské tvory,nechat je napospas posměchu…
Tahle výstava je alespoň poučná.Měli bychom znát lidské tělo nejen zvenku,ale i zevnitř.

hanulka11

Ráda bych to viděla , jistě to je zajímavé a ne každý den k vidění i když spousta lidí je proti.....

Drap

Plně podporuji to co napsala led. Slovo rozporuplné je u těchto děl to nejpříznivější.

anonym

Proti gustu žádný dišputát.Osobně bych navštívila jinou výstavu.

IK

Zajímavé, opravdu.
Žádná tištěná anatomie by tohle neukázala lépe. Zdá se mi to unikátní dílo pro názorné pochopení. Ještě lepší by asi bylo z toho udělat 3D interaktivní encyklopedii lidského těla s odkazy a názvy.

Bez znalostí nás čeká jen závislost na druhých. A je tu otázka zda jejich znalost je dostatečná.
Doplňuji:
dívat se na otevřené mrtvé tělo?
To bylo zvrhlé už před renesancí a Bůh zaplať za ni, jinak by nám pořád jen pouštěli žilou.

fcoop

Pád Římské říše – pád moderní Evropy?

Znáte to ze školního dějepisu – velkolepá, leč blahobytem vnitřně zdegenerovaná římská civilizace podlehla primitivním, ale „zdravým“ barbarům, nevážících si života, žen a jiných rozumných hodnot.

Dnešní Evropané, patřící mezi nejbohatší na světě, jsou zhýčkaní materiálním přebytkem, nechtějí rodit děti (populace stárne), nechtějí bránit svou půdu (profesionalizace armád), nechtějí vykonávat podřadné práce (imigrační kvóty), odmítají staleté tradice a náboženství (sekularizace společnosti), a vlastní civilizaci relativizují a rozleptávají (multikulturní politika), a tím ji dobrovolně vydávají milionům imigrantů, zejména z islámských zemí, kteří pronikají shengenskou hranicí, vytvářejí svoje enklávy bez nutnosti se asimilovat, přinášejí své kruté zvyky a náboženství, a tak Evropu dobývají. Podobnost s Římem čistě náhodná? Spějeme ke stejnému konci? (Net)

To,že každý člověk má v sobě svého Hyda, neznamená,alespoň to tak chápu já,že budu toho holomka v sobě podporovat.

Je to zvrhlé,prostě je, a ti co ty nechutnosti za PRACHY předvádějí,to velmi dobře vědí.

Proč by to jinak dělali?

Alesh

Na první pohled je to hnus, sám bych na tu výstavu nejspíš nešel. Na druhou stranu se vystavuje kde co, mrtvoly nevyjímaje. Leckde je možno vidět mumie, kostlivce, fotky zmasakrovaných, různé artefakty divochů – skalpy, lidskou staženou kůži, useknuté hlavy Maorů a bůhvíco ještě. Čili principiálně to zas taková šílenost tato výstava není. Je klem toho humbuku, např. o tom, čí to jsou těla apod.

ReHu

Asi to je zajímavé, ale není to můj šálek kávy. Takže se podívat nepojedu.

briketka10

určitě bych na výstavu jela, ale nemám s kým..