Avatar uživatele
Rokio

Co si myslíte o tomto zvěrstvu, kterého se dopustila recepční v Kauflandu?

Šel jsem do Kauflandu k informacím, kde jsem se zeptal recepční, jestli by mi poskytla nějaké informace o akciích firmy Kaufland. Ona se rozčílila, zařvala na mě a vyhnala mě. Já jsem se jí ještě té fůrii omluvil.

Není to skandál? Já jsem „pracoval“ více než jeden rok jako prodavač ve školní kantýně a tohle jsem si k zákazníkům nikdy nedovolil.

Přiznávám se sice, že i já mám své mouchy, ale tohle jsem si jako bývalý učeň na prodavače nikdy nedovolil.

Jaký myslíte, že by měla dostat trest?

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, Drap, jirka F, anonym před 2150 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Rokio,

dost často používáte slovo zvěrstvo. Znáte význam tohoto slova?

Připomenu význam slova zvěrstvo – ´kruté, bestiální. surové, nelidské chování, jednání. Třeba válečná zvěrstva.

To, že vám recepční nevyšla vstříc tak, jak jste očekával, není zvěrstvo.

Jen to, že nejednala správně. Šlo spíš o nezdvořilé chování, porušení etiky i etikety. Vycházím z toho, co jste napsal. I odmítnout se dá slušně.

Abych mohla posoudit, potřebovala bych znát vyjádření obou stran. .


Nemá smysl to řešit. Jedině kdyby se její chování opakovalo.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Nemohu soudit, neznám názor druhé strany a ani netuším co se tam stalo. V každém případě by měla recepční zachovat klid a chovat se k hostům slušně, pokud je to ovšem možné.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?vagra Nahlásit


Avatar uživatele
led

Recepčná nemusí byť aj informátorka.
Ku konkrétnemu prípadu,
snáď nechcete, aby informátorka informovala? Na to sú predsa letáky, reklamy a slušní všetkovediaci pracovníci na predajnej ploche. Predstavte si, keby sa každý informátorky pýtal, žiadal informáciu, veď to by musela pracovať a nielen to, musela by vedieť v akom obchode je zamestnaná a čo je ich obchodný sortiment. Z toho plynie ponaučenie:
Zákazník sa nepýta, Zákazní koná, sám si vyberá tovar, kupuje a platí v samoobslužnej pokladni! Nech si doma preštuduje čínsky alebo hotentótsky manuál!
Na druhej strane, to ste ju pozýval na rande? V pracovnej dobe? Nemala náhodou informátorka pravdu, len ju zjavne nevhodne interpretovala, prepáčte po česky vykládala, vysvětlila

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Informace o akciích ti podá obchodní zástupce firmy. A postupoval jsi správně. Měl ses legitimovat a říct, co potřebuješ a kdo by ti mohl poskytnout nějaké informace. Ona by tě ohlásila, ty by sis domluvil termín schůzky a ty by jsi šel za příslušným pracovníkem. Když půjdeš do továrny k řediteli, taky se nebudeš ptát na ty informace vrátného, že. A proč by měla dostat trest? To přece nebylo žádné zvěrstvo. Už jsem si myslel, že recepční zastřelila 30 zákazníků.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Edison

Nepřijde ti hloupé ptát se na informacích v kaufáči na ceny akcií? Taky bych Tě vyhodil. Sice asi v poklidu, ale vyhodil.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nyjono

Asi jsi plakal dobře ale na špatném hrobě.
Tedy přesněji, ptal ses jiného člověka, než bys měl.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
yuko

Mozna kdyby ses ji zeptal na akce a ne na akcie, tak by s Tebou nevybehla.
Asi se ji ten del ptalo na kde co uz hodne lidi a tak ji povolily nervy. Ale mohla Ti jen rict, ze takove informace podavat nemuze rvat po Tobe nemela. To se obcas stane kazdemu, ze v nejakem obchode narazi na neprijemnou obsluhu.

Upravil/a: yuko

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… jestli jsi se ptal stylem, jako zde, na akcie Kaufu, vůbec se jí nedivím, na podobné vtípky určitě nemá čas ani náladu … a zvěrstvo ti popsala annas …

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
led

Pokiaľ chcete kúpiť firemné akcie, musíte sa pýtať inde. Nie na predajni.
Akcie sa predávajú na burze, alebo cez burzových sprostredkovateľov.

před 2150 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
nyjono

Doplňuji. nenî to zvěrstvo a trest si nezaslouží.
Spíš ty. Mohla si vydedukovat, že si děláš legraci.

před 2150 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Rokio

nyjono: Legraci jsem si nedělal. Připisování úmyslu je projev manipulace. Chtěl jsem opravdu vlastnit část dané společnosti.

před 2150 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
nyjono

Ale nepíšeš, ve kterém Kaufl. ses ptal.

před 2150 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Rokio

Nemůžu ti říct město. Bylo to v horním Kauflandě ve městě, kde žiji. Žiji v Jihomoravském kra­ji.

před 2150 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
nyjono

Tedy myslíš prodejnu.
Možná je to právě ta chyba.
Zkus se zeptat na vedení Kaufl.

před 2150 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek