Petr__

Co si myslíte o tomto výroku Stephena Hawkinga?

„Pokud budou stroje produkovat vše co budeme potřebovat, výsledek bude záviset na tom, jak budou produkty distribuovány. Každý si bude moct užít volného času, pokud zde bude bohatství z jejich výroby rovnoměrně rozděleno. Nebo skončí většina lidí v chudobě v důsledku špatného přerozdělování bohatství. Zatím se zdá, že druhá varianta je pravděpodobnější.“

Nejlepší odpověď
Psychotic

Nevím, jestli je druhá varianta pravděpodobnější, ale možná zcela jistě je. Jakkoli jsem teď velkým zastáncem kapitalismu, v takové společnosti (která nevyhnutelně přijde) bude hodně na škodu a úspěch bude záviset na tom, jak a jestli se ho dokážeme zbavit. Pokud nedokážeme, bude zle.

Mimochodem souhlasí i CGP Grey. Podle něj bude 24 z 25 nejběž­nějších zaměstnání v západních zemích velice rychle plně automatizováno. Řidiči, prodavači, úředníci, sekretáři, manažeři, učitelé, číšníci, účetní… kdo si myslí, že tato zaměstnání budou za 50 let existovat, je krátkozraký blázen. Ale co s všemi těmi lidmi, kteří nic jiného neumí?

Další odpovědi
ivzez

Obávám se, že má pravdu.

zjentek

..že neumí do pěti napočítat.

Drap

Celé je to pro zatím jen nesmyslná utopie.

mosoj

Takto se to vyvíjí a nebude to jinak.

http://ekonomi­ka.idnes.cz/pro­cento-nejbohatsich-lidi-na-svete-vlastni-polovinu-bohatstvi-p8o-/eko-zahranicni.as­px?c=A141020_095300_e­ko-zahranicni_nio

Psychotic

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=7Pq-S557XQU

Agneta

Super video! Nebylo by na škodu z toho udělat výtažek, a dát to sem v češtině, ale to ty né, že? Tobě je to jedno, že taková ReHu nic neví a nezná – a má tak i zůstat, že:DDD