Rokio

Co si myslíte o tom, když dá učitel zlobivému žákovi facku a jiný žák to nahraje a dá na internet?

Kdo se podle vás dopustil největšího zla a kdo by měl být zodpovědný za svůj čin?

Nejlepší odpověď
led

Vychádzam nie z konkrétného prípadu, na to je tu príliš málo informácií (asi ako v mediálnom spravodajstve), ale všeobecne zo vzťahu žiak-škola

Zodpovední sú všetci traja
1 – zlobivý žák -
zlobil, nevhodné správanie v škole
2 – učitel -
dal facku, riešil situáciu nevhodným spôsobom, ale niekedy to je naozaj nad učiteľové sily
3 – žák kameraman -
použil neoprávnené zverejnenie situácie, ktorá sa v prvom rade mala riešiť v škole – zjavne v úmysle poškodiť meno učiteľa a školu.

Treba si uvedomiť, že za žiakov počas vyučovania plne zodpovedá ich učiteľ. Ale veľakrát si mnohí žiaci myslia, že keď majú vplyvných rodičov, že si môžu dovoliť všetko. Nemôžu!

Další odpovědi
Hlada

Škola je od toho, aby se v ní učilo.
Žádný učitel nefackuje žáky z plezíru.
Žáci, kteří nerespektují učitele jako nadřízeného, šikanují ho a provokují, nemají ve škole co dělat. Vysoké sebevědomí, chabé znalosti, pokroucené zákony a morálka. Za situaci částečně mohou i rodiče.

xxx3

já nechci nijak hájit fackujícího pedagoga, protože tohle je prostě jasné selhání, nicméně chci jen zmínit případy, kdy se žáci domluvili na tom, že učitele vyprovokují a natočí jeho následnou reakci. On by se sice neměl nechat vyprovokovat za žádnou cenu, ale lidi jsou různí. Mají různý temperament a také různou mez trpělivosti.

Lů18

Podle mě, učitel si nesmí dovolit fyzické tresty na žákovi, a je úplně jedno, co ten žák v danou chvíli dělá, co se týče žáka, který zlobil, záleží, co přesně udělal, a jestli je to v kompetenci se školním řádem nebo ne, co se týče to ho jiného žáka, který to nahraje a vloží na net, tak záleží na školním řádu, jestli je to zakázané, ale podle mě je teď už ve všech školních řádech, natáčet, fotit učitele, při výuce, apod. a pak to vkládat na internet. Podle mě jakoby to největší zlo udělal učitel, pak žák který točil a poté vložil video na internet, a poté je až zlobivý žák. Takto to vypadá hodně zvláštně, divně a hlavně špatně, ale podle školního řádu, pravidel, apod. to má být takhle

anonym

Donedávna jsem byla zastáncem mírných trestů, citlivých domluv, nebo jak to mám napsat, ale už ne. To, co vidím v televizi, co si smrkáčové dovolují ke starším lidem se mi nelíbí, takže jako povinnou výbavu učitele bych viděla teleskopický obušek, elektrický obojek pro každého žáka, kretý se může pokaždé, když smrad začne piskovat zaktivovat. Třeba pak bude zase čas na učení a ne řešení násilností vůči učitelům. Já bych je mlátila jak žito i za horší pohled 🙂 Je to primitivní, ale účinné a když už to jinak nejde, nedá se nic dělat.

kajdulka

no…všichni udělali něco špatně.
žák kameraman neměl to natočit
učitel neměl dávat facku
zlobivec neměl zlobit

je to všestrané ale asi zlobivý žák