Naggi

Co si myslíte o reverzní osmóze?

Zdravím, vlastním malou restauraci poblíž lázní a přemýšlím nad koupí vodního filtru využívající reverzní osmózu. Důvodem pořízení je zvýšení prestiže podniku, protože reverzní osmóza je prý nejkvalitnější způsob filtrace vody. Chtěla bych zjistit cizí názor a zda jste třeba někdo vodu z tohoto zařízení netestovali. Vybírám z těchto: http://www.drin­kitclear.com/cs/e-shop/pristroje-na-upravu-vody/reverzni-osmoza

Nejlepší odpověď
arygnoc

reverzná osmóza je technológia odsoľovania vody ( ako o tom píšem na http://heureka­.tym.sk/vys.php?vol­ba=1&book=o&vy­pis=1&dotaz=os­m%C3%B3za&pag=1 ).
Predpokladám, že voda, ktorú používate, je hygienicky nezávadná.
Niet teda dôvod uvedené zariadenia kupovať.
Skôr sa môže stať, že voda „stratí chuť“.

Prestíž podniku sa pokúste zvýšiť inak – napr. ponukou, ktorú konkurencia nemá (špeciality?), čistotou, výberom prívetivého a profesne zdatného personálu (to je dnes asi problém, ľudia v službách [nie všetci, samozrejme] nebývajú príliš milí), prípadne inak, problematiku prevádzky takéhoto zariadenia nepoznám.

Zdroj: http://heureka­.tym.sk/vys.php?vol­ba=1&book=o&vy­pis=1&dotaz=os­m%C3%B3za&pag=1

Další odpovědi
ReHu

Na stránkách jsem se dočetla a i jsem slyšela na prezentacích, že, cituji :
Voda po filtraci se dále následně doupravuje přes mineralizační patronu, která dodává do vody potřebné množství minerálů ideální pro organismus.
Nikdo mi neřekl, jak je množství kontrolované.
Voda vyrobená tímto způsobem téměř dosahuje hodnot destilované vody.
Čili se vyrobí skoro destilka a pak se znovu dodávají chybějící látky?
Není lepší vodu vyčistit tak, aby v ní nebyly nežádoucí láítky a ty dobré (minerály, stop.prvky atd.) v ní zůstaly?

Asi to není tak jednoduché.
http://www.drin­kitclear.com/cs/e-shop/pristroje-na-upravu-vody/reverzni-osmoza/marlus-650-uv-c.html

Také kapacita 3–5 litrů / 1 hodina mi příliš neimponuje.
A životnosti filtrů: všechny filtry: 6 – 9 měsíců, osmóza: 3 (4) roky – vesnice (město). To je jedno, kolik litrů proteče?

terry

Myslím, že jsou i lepší způsoby.

Deli

Přístroj na čištění vody na bázi reverzní osmózy si zakoupila moje sestra poté, co se nastěhovali na venkov a voda ze studny se jim nezdála dost dobrá. (Z města zvyklí otočit kohoutkem a mít čistou chlorovanou…)
Když přístroj ukázala známému, chytal se za hlavu – ze studniční vody to odstranilo úplně všechno – vyrobilo to tedy destilovanou vodu (která je k pití pro člověka nebezpečná) a pak to do ní mělo vracet minerály z patrony, ale nevracelo. Sestra byla v tu dobu těhotná, přístroj měli doma už nějaké dva roky. Zachránilo ji, že se ládovala megadávkami těhotenských vitamínů. Destilovaná voda se totiž v těle chová jako hladová – odebírá z těla vitamíny a minerály a ty pak se vyloučí močí. Normální voda tělu dodává… Ostatní členové domácnosti byli doma až večer, jinak pili vodu v zaměstnání, běžnou, takže to také zvládli bez újmy. Sestra tenkrát odebrala dva vzorky vody – rovnou ze studny a téže vody po úpravě reverzní osmózou. První voda byla vyhodnocena zdravotním ústavem jako pitná, druhá NEPITNÁ! Na základě tohoto se sestře podařilo uplatnit reklamaci, vrátili jí dokonce i úroky, které platila, neb měla přístroj na splátky. Rozhodně bych tedy tohle nedoporučovala!
Zvyšte prestiž podniku jinak – jako matka dvou dětí Vám řeknu, že restaurace vybírám podle toho, zda v ní je či není dětský koutek, kde se mé děti zabaví. Usměvavý, vstřícný, rychlý personál, výborný kuchař a také uvítám kousky přírody – květiny, akvárium, kameny, kmeny, jiné přírodniny jako dekorace… Že máte v podniku přístroj na čištění vody, to nikdo neuvidí.
Hodně úspěchů.