Shef

Co si myslíte o „remake“ filmech?

Poslední dobou se s „remaky“ roztrhl pytel,tak mě co si vlatně o tom myslíte,že vlastně původní film přetvoří do nové podoby.Uvedu pár příkladů:
Ghostbusters (krotitelé duchů) – dle mě naprosto zbytečný remake,jako je vtipný a tak dál,ale původní se mi zdají lepší,tohle mi spíš připadalo jako feministická verze tohodle filmu.Ztratilo to původní kouzlo.
7 statečných – další „zbytečný“ remake slavného filmu,s původním dějem už to nemá nic společné.Nevím jsem prostě fanoušek „starých“ 7 statečných
Robocop – Tenhle remake mě nejvíc zklamal,jako malý jsem sledoval serial,Původní Robocop vypadal skutečně jak robot,mohutný,o­brněný od hlavy až k patě,sice pomalý ale měl své kouzlo,když zastaval spravedlnost.
Tenhle nový robocop spíš vypadá jak futuristický voják než jako robotický policista.Efekty sice super ale ne vždy si myslím že je remake na místě.

Co vy si o tom myslíte?

Nejlepší odpověď
eleonnore

Trend posledních let? Já bych řekla, že tak posledních 15 i víc let. Já tenhle trend sledovala hlavně u horrorů – Halloween, Noční můra v Elm street, 3:15 zemřeš, Hory mají oči, Texaský masakr motorovou pilou, Carrie, Psycho, Evil dead – nikdy remake nepřekonal originál.

Jako někdo, kdo kolem filmu krouží, to chápu mnohdy tak, že chce mladší tvůrce vzdát hold filmu, jež obdivuje. K tomu může přispět rozvoj technologií, mladí tvůrci mohou mít pocit, že s novou technologií (steadicamy, digitální technologie, drony, speciální efekty) bude nová verze filmu zajímavější, stravitelnější pro nejmladší generace. Ale zapomínají na to, že pořád tou nejdůležitější složkou filmu je scénář a herci. Rozhodně bych to nevnímala tak, že by chtěli mladší pokořit ty starší, většinou od nich cítím respekt k původnímu dílu.

Mě osobně začíná vadit trend udělat z úspěšných filmů seriál. Někdy je to poměrně povedené (Bates motel, Hannibal, Ash vs. evil dead, Damien, Fargo, Vřískot), ale – Dochází tvůrcům nápady?

Další odpovědi
ivzez

Já jsem viděla jenom pár
a ani jeden se nepodařil…

Mc Merkurion

… poslední dobou? vono u emerických filmů je to naprostá samozřejmost, místo dabinku evropských, udělají remake komplet v původním obsazení, v původních kulisách, jen to mluví emericky – Muži, kteří nenávidí ženy (viděli jste originál?) a jiné – na druhé straně, abych jen nekritizoval, tento remake Total Recall se mi líbil více jak originál ( přestože – na rozdíl od originálu – nebyl moc dobře hodnocen) …

Šidlo

westerny idú mimo mňa…okrem Divokého Djanga

ku krotiteľom – pôvodné boli lepšie, ale aj toto malo, ak máte radi trápny humor,svoje čaro…a pri Hemsworthovom extempore sa o feminizme ťažko dá hovoriť…či?

robocop veľké sklamanie, teda, tam nebolo veľa materiálu ani na to sklamanie....­..pôvodné dva filmy boli geniálne, drsné a vtipné!

z vynoveného má kvalitu Star trek, Muž z ocele, Trilógia Temného rytiera.....ostatné buď kríva na jednu nohu, alebo na obe (v lepšom prípade)

eleonnore

Odpověď na řečnickou otázku na konci mé odpovědi a zároveň k původní otázce:

Tvůrcům nedochází nápady. To jen producenti raději sahají po osvědčených značkách. Všichni investujeme raději do něčeho jistějšího :). A co už jednou prodávalo, bude s velkou pravděpodobností prodávat znova.