Avatar uživatele
Mirdas

Co si myslíte o odborech ?

Co si myslíte o odborech a odborářích ?
Měli by plnit funkci ochrany zaměstnanců, ovšem často mne připadá že plní osobní kariérní zájmy, mnozí končí i v politice, podivné obchodní aktivity a podobně.

Jaký mají platy, od čeho se odvíjejí ?
Jaké máte zkušenosti a váš názor na odbory a jejich členy ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3649 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Emefej

Odboráři mají platy stejné jako neodboráři. Nikdy jsem neslyšel o tom, že členství v odborech by mělo vliv na výši mzdy.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Awe

v odborech můžeš být i ty

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Reezo

Já jsem už dostkrát slyšel, že jsou odbory na nic…
Mnohokrát jsem slyšel, že ten kdo si chtěl přilepšit přes odbory skončil spíš bez práce.
Doplňuji:
Nebo dostával takovej kotel od vedení společnosti, že podal výpověd sám.

Upravil/a: Reezo

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Odbory jsou dobrý kde je více jak sto zaměstnanců (pracoval jsem také v takové firmě).Hodně toho pro nás vyhádali.
Ale kde je okolo padesáti zaměstnanců, tak nezmůžou nic (také zažité na vlastní kůži).
A ve firmě, kde byly odbory, tak placený předseda měl průměrný plat co byl v té firmě (odsouhlaseno na valné hromadě).
V jiných firmách předsedové toto dělali ve svém volném čase a dostávali nějakou částku k výplatě (opět odsouhlaseno valnou hromadou).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Daniels

Odbory= jediná šance zaměstnanců bránit se zvuzvuzvůli zaměstnavatele. Když se sejdou 3 zaměstnanci, můžou založit odbory. V jedné společnosti mohou být odbory několikery. Zaměstnavatel nesmí nikoho pro členství v odboru vyhodit. Vysocí hodnostáři ani být vyhozeni nemohou.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek