Mirdas

Co si myslíte o odborech ?

Co si myslíte o odborech a odborářích ?
Měli by plnit funkci ochrany zaměstnanců, ovšem často mne připadá že plní osobní kariérní zájmy, mnozí končí i v politice, podivné obchodní aktivity a podobně.

Jaký mají platy, od čeho se odvíjejí ?
Jaké máte zkušenosti a váš názor na odbory a jejich členy ?

Nejlepší odpověď
Emefej

Odboráři mají platy stejné jako neodboráři. Nikdy jsem neslyšel o tom, že členství v odborech by mělo vliv na výši mzdy.

Další odpovědi
Awe

v odborech můžeš být i ty

Reezo

Já jsem už dostkrát slyšel, že jsou odbory na nic…
Mnohokrát jsem slyšel, že ten kdo si chtěl přilepšit přes odbory skončil spíš bez práce.
Doplňuji:
Nebo dostával takovej kotel od vedení společnosti, že podal výpověd sám.

anonym

Odbory jsou dobrý kde je více jak sto zaměstnanců (pracoval jsem také v takové firmě).Hodně toho pro nás vyhádali.
Ale kde je okolo padesáti zaměstnanců, tak nezmůžou nic (také zažité na vlastní kůži).
A ve firmě, kde byly odbory, tak placený předseda měl průměrný plat co byl v té firmě (odsouhlaseno na valné hromadě).
V jiných firmách předsedové toto dělali ve svém volném čase a dostávali nějakou částku k výplatě (opět odsouhlaseno valnou hromadou).

Daniels

Odbory= jediná šance zaměstnanců bránit se zvuzvuzvůli zaměstnavatele. Když se sejdou 3 zaměstnanci, můžou založit odbory. V jedné společnosti mohou být odbory několikery. Zaměstnavatel nesmí nikoho pro členství v odboru vyhodit. Vysocí hodnostáři ani být vyhozeni nemohou.