Rokio

Co si myslíte o mém pravidlu optimismu?

moje pravidlo optimismu zní: Když nevíte, o kom se bavilo, myslete si vždy tu lepší možnost.

příklad: Jsem na prodejně a vyprávíme si vtipy. Učni se tomu bujaře smějí, a to ve chvíli, kdy je zákazník u pultu. Ten si myslí, že se mu za zády smějeme, což není pravda.

poznámka: Dva učni na prodavače byli vepředu, takže se měl kdo starat o zákazníka.

Můj přínos pravidla je ten, že kdyby ten zákazník nebyl vztahovačný a použil by toto pravidlo, vše by bylo v pořádku.

Nejlepší odpověď
klumprt

Ovšem pokud je zákazník paranoidní, může ty učně třeba jít udat na policii.

Další odpovědi
Nuk nuk

Což o to, to pravidlo je hezké, ale těžko můžete očekávat, že se někdo bude automaticky Vaším pravidlem řídit. Lidé jsou různí, každý vnímá takovou situaci jinka, ze svého pohledu. Těžko můžete vědět, proč právě tomuto pánovi byl smích nepříjemný a domníval se, že se smějete jemu. Třeba má něco, za co se stydí a má obavy, že je tím lidem k smíchu. Pak kdeco považuje za posměch své osobě.

Vy své pravidlo sám za sebe samozřejmě používejte dál. Ušetří Vám to dost nepříjemností, ale druzí stejnou situaci vnímají jinak.

Drap

Svá pravidla si uprav, jak ti vyhovují. Prodavač, zvlášť učeň by se měl chovat tak, aby to nikdy nepohoršovalo zákazníky.
Chodíte se tam učit prodávat, nebo vyprávět vtipy?