Co si musím představit pod slovním obratem…

„s vyřešenou minulostí“? Našel jsem to v seznamce. Je to oblíbená fráze ale co to značí? Raději se ptám zde na Odp.

Odpovědi
anonym

To je taková zapeklitá věc.Někdo se opravdu upřímně domnívá,že se s minulostí(to je široký pojem -minulost)vyrovnal.
I když,dejme tomu dotyčný,co už řádně platí alimenty,není nikomu nic dlužný,ať to znamená cokoliv,přestal pít,kouřit,má stále čisté uši,
takový Míra Dušínů,ten pocit skutečně má,vůbec to nemusí znamenat,že minulost zapomněla na něj.
Takže si klidně můžeš představit,že ten,kdo tuto frázi použil,je přinejmenším,dejme tomu naivní.

Miroslavst

Vyřešená minulost znamená, že jsi rozvedený, majetkově vypořádaný, děti třeba dospělé nebo zaopatřené a tak.
Prostě jsi volný, svobodný a co bylo, prostě bylo.

BEAES

Já bych se raději zeptala přímo paní, či slečny, ať z ní pak nebliješ.

mojitek

jestlize jde o seznamku,tak „vyresena minulost“ znamena,ze dotycny si mysli,ze na byvaleho partnera uz nemysli a ze je s tim vyrovnany.Ovsem pravda je trosku nekde jinde.Dotycny hleda noveho partnera aby zapomel na byvaleho.Nekdy se to podari a nekdy ne 😉

led

Major Terazky hovoril: Čo bolo, bolo. Terazky som…
Tomu hovorím vyriešená minulosť.:-)

Minulosť nemožno vyriešiť. Možno ju len zamlčať, alebo odhaliť.