bolak

Co se v přírodě stane, když se zvířeti zkazí zub?

Dokáže si ho samo nějak vymlátit, a nebo se mu prostě zkazí až tak že se zanítí a nakonec zvíře umře? (Předpokládáme že u sebe zvířátka nenosí zubní pastu kartáček..tedy samozřejmě krom klokana, kterej na to má kapsu.)

Nejlepší odpověď
zjentek

Zkažený zuby vypadnou.
Praxe.
Těžko říct, jestli zvířata ten proces bolí, ale moje fenka byla celkem hepy, když jí vypadávaly přední zuby. Neřekl bych, že strádala. My na zvířecí dentální hygienu nehrajeme, necháváme na přírodě a ta se o to postarala přesně tak, jako to u jorkšírů umí.

Další odpovědi
briketka10

Samozřejmě v divočině zvířata zubaře nemají,
ale v ZOO ano.
Tam je uspí a poté jim zub ošetří, jako člověku.
Slon v divočině:

http://www.vet-stom.cz/cz/clan­ky/sloni-zuby.html

Kepler

Zuby jsou pro každé zvíře klíčovou součástí jeho těla, bez nich zemře hlady. Divoké zvíře speciální péči o chrup nepotřebuje, zuby si čistí žvýkáním potravy. Pokud dojde ke kazu, samo si to zvíře nedokáže ošetřit a může dojít k zánětu, který má za následek ztrátu zubů a možné další zánětlivé komplikace.
I zlomený zub je problém, pokud se zlomí tak, že odhalí nerv. Nejčastěji zlomenými zuby jsou špičáky nebo řezáky. Neošetřeným zubem se mohou dostat do těla zvířete mikroorganismy a způsobit velice vážné záněty a infekce. Pokud by šlo o ztrátu jednoho zubu, tak to ještě nemusí nic znamenat. Je ale známo, že třeba staří lvi po ztrátě více zubů zahynou hlady.
(částečně dle http://profikrmi­va.cz/cz-clanky-4.html)

Gestas

Slyšel jsem, že nejčastější příčinou úmrtí slonů je, že věkem přijdou o zuby a zemřou hlady.

Kepler

Nevšimli jste si (kromě Gestase), že tazateli jde o osud zvířat v PŘÍRODĚ?

briketka10

V té mojí odpovědi neplatí Sloni v divočině.
Má tam být Slon u zubaře :))

briketka10

V té mojí odpovědi neplatí Sloni v divočině.
Má tam být Slon u zubaře :))

briketka10

Ad zjentek

Moje Briketka nejevila žádné bolesti, když
se jí viklal zub a já ho potom našla na zemi :)