ChineLin

Co se učí v předtanečních?

Náhodou jsem u sestry zaslechla, že se má neteř chystá od ledna do „předtanečních“. Chvíli jsem teď hledala na internetu, abych zjistila co to je, ale moc moudrá nejsem. Co se tam vlastně učí?

Podle nabídek škol to jsou základy společenských tanců pro déváťáky na ZŠ – pak ale trochu nechápu v čem se liší od normálních středoškolských tanečních (kde se také učí jen úplně nejzákladnější kroky a formy tanců)? Nebo na střední jdou pak rovnou do pokračovaček? Rozhodně je to zajmavé, asi zejména pro dívky. Když dnes vidím 16 leté gymnazistky, které neumí chodit ani na malých podpatcích, je každý trénink dobrý.

Odpovědi
marci1

Nabídka Taneční školy Eso :
„Předtaneční jsou dobrou přípravou na navazující základní taneční. Ve čtyřech dvouhodinových lekcích poznáte základní kroky tanců, které se budete učit v tanečních na podzim. Zatím nemusíte tančit v párech. Oblečení stačí běžné, jak chodíte do školy. Získáte zkušenosti a více odvahy na parketě, seznamování a zadávání partnerek a partnerů Vám pak půjde lépe a elegantněji.“

Zdroj: http://www.ta­necniskolaeso­.cz/predtanec­ni/

MášaP

Předtaneční jsem absolvovala na základní škole. Je to jak oba píšete – přípravný kurz k tanečním + výuka společenského chování.

Jednak je kratší, než běžné taneční (u nás to bylo 6 lekcí+věneček) a také je tam větší důraz na to společenské chování. Takže třeba jedna lekce byla skoro celá o chování u stolu, kde je jaký příbor, jak se jí při rautu a tak.

Hlavně holky si vyzkouší (netrouhla bych si říct, že naučí), jak se pohybovat v šatech a samozřejmě v těch podpatcích, kluci zase v obleku.

Mě se to tenkrát moc líbilo, sice stolování jsem uměla už předtím z domova, protože rodiči jsme chodili normáně do restaurací. Ale třeba 4 hodiny v lodičkách to jsem si zkusila poprvé až tam a zpětně jsem tomu ráda – na velkých tanečních jsem pak už bez problémů fungovala na 6–8 cm a co nosím teď už raději ani neměřím ;)

K tanci jsme se tam také trochu dostali, pokud se v tanečních učí základní kroky, tak tady to jsou řekněme nácviky základních kroků. Ale na věnečku s tátou už jsem na paketu předváděla něco jako tanec (ovšem oni s mamkou tancují často a dost to umí) :)

Na střední škole už pak v „opravdových“ tanečních byla aklimatizace o dost jednodušší, bylo vidět, kdo si tou přípravkou prošel a kdo do toho skočil poprvé až ve druháku.

Je docela škoda, že tenhle kurz pořádají jen některé základky, hlavně v Čechách to snad nezná nikdo.