Avatar uživatele
cizrna

Co se stane s vědomím a pamětí po smrti?

Pokud tomu správně rozumím, tak v neuronech protkanými synapsemi protýká proud energie, ve kterém se ukládají informace. Pro to však existuje zákon o zachování energie – kterou nelze vytvořit ani zničit. Zajímalo by mě, co se tedy stane s pamětí a vědomím po smrti, když se nedá jakýmkoliv způsobem zničit. Mohl by to být důkaz posmrtného života? Co si o tom myslíte vy? Diky za reakce

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? ReHu, Awe před 3083 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
klumprt

Tak jak zničíš harddisk, tak můžeš zničit i paměť člověka. Funkčnost hardware člověka je ovšem závislá na neustálem přísunu energie a živin. Jakmile to ustane, tak běham pár minut se začne úložiště informací nenávratně rozpadat.
Ta energie, která je využívaná k udržení paměti a vědomí, se pak transformuje v teplo. Těch 36 stupňů, kterýma si v noci vyhříváš pod peřinou pelech, není zadarmo.

Upravil/a: klumprt

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gecco

Obávám se, že směšuješ nesmísitelné – nejenomže sčítáš jablka s hruškama, ale semotamo přihodíš ježka a završíš to kupkou hnoje…
:-OOO

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
BANAN93

Je to smutný ale myslím že zanikne, protože nevěřím v posun vědomí na jinou úroveň existence po konci našeho života, ale rád bych byl jednou překvapen. :D Proto přímáme potravu a tekutiny a kyslík ,aby jsme při jejich rozkladu a obohacování našeho těla látkami z toho (tělo staví ze všeho co příjmeme na základě DNA) mohli vytvářet energii pro chod našeho složitého organismu – jakmile naš organismus jednou fatálně selže (smrt) tak se všechno zhroutí jak domeček z karet a naše existence zanikne. tak to cítím já – jsem ateista :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

Vědomí a paměť
se po smrti vytratí.
Posmrtný život neexistuje.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

jako když vypneš kalkulačku – data a výsledky se jednou provždy smažou, ztratí, už prostě nejsou

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek