cizrna

Co se stane s vědomím a pamětí po smrti?

Pokud tomu správně rozumím, tak v neuronech protkanými synapsemi protýká proud energie, ve kterém se ukládají informace. Pro to však existuje zákon o zachování energie – kterou nelze vytvořit ani zničit. Zajímalo by mě, co se tedy stane s pamětí a vědomím po smrti, když se nedá jakýmkoliv způsobem zničit. Mohl by to být důkaz posmrtného života? Co si o tom myslíte vy? Diky za reakce

Nejlepší odpověď
klumprt

Tak jak zničíš harddisk, tak můžeš zničit i paměť člověka. Funkčnost hardware člověka je ovšem závislá na neustálem přísunu energie a živin. Jakmile to ustane, tak běham pár minut se začne úložiště informací nenávratně rozpadat.
Ta energie, která je využívaná k udržení paměti a vědomí, se pak transformuje v teplo. Těch 36 stupňů, kterýma si v noci vyhříváš pod peřinou pelech, není zadarmo.

Další odpovědi
gecco

Obávám se, že směšuješ nesmísitelné – nejenomže sčítáš jablka s hruškama, ale semotamo přihodíš ježka a završíš to kupkou hnoje…
:-OOO

BANAN93

Je to smutný ale myslím že zanikne, protože nevěřím v posun vědomí na jinou úroveň existence po konci našeho života, ale rád bych byl jednou překvapen. :D Proto přímáme potravu a tekutiny a kyslík ,aby jsme při jejich rozkladu a obohacování našeho těla látkami z toho (tělo staví ze všeho co příjmeme na základě DNA) mohli vytvářet energii pro chod našeho složitého organismu – jakmile naš organismus jednou fatálně selže (smrt) tak se všechno zhroutí jak domeček z karet a naše existence zanikne. tak to cítím já – jsem ateista :D

briketka10

Vědomí a paměť
se po smrti vytratí.
Posmrtný život neexistuje.

lexx

jako když vypneš kalkulačku – data a výsledky se jednou provždy smažou, ztratí, už prostě nejsou