zjentek

Co se stane s klíštětem, když odpadne?

..a co se stane s klíštětem, když odpadne v pelechu?

Nejlepší odpověď
HugoCharles

Při přisátí může být oplodněno, po odpadnutí žije dál, stráví nahromaděnou krev, případně naklade vajíčka (prý až 3000) a při další příležitosti se znovu přisaje.

Další odpovědi
beer

Nymfy samiček se vždy po nasátí pustí a posléze svlékají (několikrát do dospělosti), imago (dospělec) pak naklade vajíčka a uhyne.
P.S.: samečci krev nesají
Doplňuji:
Ještě zmíním larvální stadium, které ale saje jen na na nejmenších obratlovcích.
Tady dojde po nasátí k metamorfóze a ze čtyřnohé, malilinké larvy se stane větší, člověku již nebezpečná šestinohá nymfa )

Zdroj: Studium

anonym

Snaží se dostat z veselé kocoviny, neboť při sátí krve do sebe vcucnul i endofirny.

www

Oplodněná samička se po nasátí a případné kopulaci pustí, naklade vajíčka a hyne, již nesaje!
Správná odpověď je pouze od Beer (počet mohou opravil v diskuzi).
Otázka není v sekci zábava, nevymýšlejte si proto.

briketka10

no právě myslím takovýhleho obra na zemi hele ?
http://www.ces­kenoviny.cz/zpra­vy/index_img.php?id=1068­05

beer

A dořiti…jsem nepřidal nohy blbec !!! Není to hmyz, takže larva 6 noh, nymfa vosum 🙂

briketka10

Beer,
a když najdu na zemi takovou
tu velkou borůvku div že nepraskne
a má na prdelce už direčku co to je
jako samice s vajíčkama jo brekeke :(

beer

Pravděpodobně to bude něco jiného, ta nasosaná samička nijak moc neleze (ani nemůže) a tak ji najdeš v přírodě jen velmi zřídka.
Jako kluk jsem našel dvě nacucané samice u psí boudy a byly bílé.