faraonuvmukl

Co se stane, pokud můj otec je v insolvenci a žádný z jeho majetku se neprodá – je neprodejný?

Více než půl roku se nenašel žádný kupec na dům aj.

Odpovědi
Edison

Všechno má někde svého kupce. Může to dojít až k dražbě, třeba i „holandské“.

autacek

Tak zrovna o prodej domu bych strach neměl, spíš je problém, že cena za kterou se nabízí není pro kupce zajímavá, obzvlášť pokud je nemovitost obývaná někým cizím.

Nicméně pokud by v soupisu podstaty byl majetek nezpeněžitelný, bylo by navrženo jeho vyloučení z tohoto soupisu (musel by odsouhlasit soud a nejlépe i zástupce věřitelů, resp. věřitelský výbor) a s tím to majetkem by se více pro uspokojení věřitelů nepočítalo.

ivzez

Nic se nestane, exekuce poběží do doby,
než ji otec splatí, nebo než zemře.

Pokud by se otci podařilo získat dostatečný příjem, mohl by
požádat soud o oddlužení. Tím by se exekuce zastavila a po splnění
podmínek oddlužení by soud otci zbytek dluhů prominul.

autacek

Ivzez, insolvence není exekuce. 😉