Čosijak

Co se stane, když užívám paralen a vypiju alkohol ?

Nejlepší odpověď
anonym

Paralen poměrně ´slušně´ zatěžuje játra, takže bys jej měla pojídat co nejmíň.
Alkohol játra zatěžuje taky.
Kombinace pak může být pro játra přímo jedovatá.

Další odpovědi
da ny

Před lety nás vyučující lékaři na SZŠ upozorňovali na to abychom jako mladé nerodivší dívky neužívaly Paralen a nikdy ho nepodávaly svým malým potomkům ženského pohlaví – i bez toho alkoholu :)

Dane

Léčivou látkou paralenu je paracetamol, který v kombinaci s některými léky nebo alkoholem působí hepatotoxicky (poškozuje játra). Samotný paracetamol má tyto vlastnosti už při dávce překračující 6 g / den..

abendsbrot23

Budou více zatížena játra a budou mít víc práce s tím, aby všechen tenhle bordel zpracovaly. Třeba se může stát, že ten alkohol budou zpracovávat o něco déle, než normálně. A jestli se pletu, tak mě snad někdo opraví…

bububabu

Záleží kolik toho Paralenu a kolik toho alkoholu máš na mysli. Obecně alkohol na každý lék je špatný!