Rozamunda

co se stane když si nebudu po každým jídle čistit zuby jak mám ale jenom večer před spaním když mám rovnátka na pevno ?

Doplňuji:
ale jestli se mi zkazí nebo ne

Nejlepší odpověď
zebra8

Nezkazí se ti teda pokud k tomu nemáš sklony ,jenom si je čisti ráno i večer poctivě

Další odpovědi
Drap

Co se stane ? Bedeš mít zkrátka nevyčištěné zuby.

Awe

Tohle je dáno převážně geneticky…já si čistím zuby 2× denně a mám je všechny vymlácené…Někdo si je nečistí vůbec a má je všechny ve 40 bez jediného kazu.

Bobík147

Ale tak fuj. Dobře, chápu, že po každém jídle to je otrava. Zuby se nezkazej, ale snad nějaká dentální hygiena? Zvlášť u rovnátek, kde mají zbytky jídla tendenci utkvívat v nich, pak je z toho zápasch z úst…Minimálně dvakrát denně by mělo být čitění zubů pro čistotně založeného člověka samozřejmostí.

anonym

Zvířata si zuby nečistí a mají se dobře. Zubní pasty a chemie je jen kšeft.

AnonymousCZ

Nosil jsem rovnatka na pevno 2 roky a po jídle čistil často . Doktorka mi tvrdila ,že když nebudu čistit po jídle pravidelně zuby můžou mi „zvapnet“ zuby tzn. ,ze pod „zámky“ se ti vytvoří bílé čtverce ,ale podle me to je blbost , bude ti maximalne smrdět z pusy.

Zdroj: Ortodontka