Zlatý

Co se stane, když rozpůlím žížalu ?

Za A) Budou z ni dvě žijící žížaly.
Za B) Jedna strana zahyne.
Za C) Tak to teda nevím!

Doplňuji:
RyuzakiKate, já ji dokonce i spolknul, ale už nevím kterou část. Brrr

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Není to tak jednoduché, může to být A) i B) : "Přední části sice doroste nová zadní část, ovšem za předpokladu, že zůstane zachována určitá minimální délka přibližně čtyřiceti až sto padesáti článků. Samotný zadní díl to však má těžší. Úplně nový předek může vzniknout jen za mimořádných podmínek." :-)
http://knizkyyonline.blog.cz/…

Další odpovědi:

Zlatý

Tuším, že podobná otázka zde již byla.
Tedy část s opaskem (přední) se regeneruje, zadní část uhyne. Odpověď B je proto správná.

C-Tak to teda nevím,ale vždy mi říkali,že zase doroste,tak za D? (vlastně i za B.?)

Bronzový

Tys to jako malej nezkoušel? :P

Bronzový

A víš, že tě může někdo žalovat. Při volbách kandidovali Důchodci pro životní jistoty a jejich předseda Kremlička se vsadil a veřejně prohlásil v televizi, že když se nedostanou do Parlamentu, tak sní nějakého brouka. Jméno brouka jsem zapomněl. Jenomže to byl chráněný brouk a Orálek podal na Kremličku trestní oznámení. Nevím, zda je žížala chráněná, ale někdo by to mohl posuzovat, že ubližuješ zvířatům.
A k tomu dotazu. Záleží, zda překrojíš i ten kroužek, nebo bude žížala z kroužkem a žížala bez kroužku. Něco mi říká, že budou žít obě půlky. Někde to bylo uvedené, kdysi dávno.

Bronzový

Co kdybys to vyzkoušel? Ale pořádně, aspoň na 150 kusech a k tomu nějakou slušnou statistiku. Jak myslíš "půlení"? Budeš opravdu půlit, nebo jen dělit na dvě části? Hodně zdaru!

Diskuze k otázce

gobls

@Kelt - pokud vím, tak žádná žížala tady není "zvláště chráněná", a obecná ochrana je dost vágní (pokud je to mimo chráněné území), a jedná se pouze o jednoho jedince běžného druhu, navíc na bezobratlé se nevztahuje ochrana proti týrání. Takže vám maximálně tak mohou "zakázat činnost"...

Pro tazatele a podobné
Nevím proč se tady neustále objevují otázky evidentně z testů na základní škole. Když už jste tam nedávali pozor, tak si to ksakru neumíte na tom internetu vyhledat?

Zlatý

barbakan

Kelt, to už je nějakých 48 let a tudíž promlčené! :-)

Zajímavé otázky v kategorii Zvířata

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1073
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 346
Zlatý ReHu 306
Zlatý hanulka11 296
Zlatý annas 280
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 257
Zlatý gecco 248

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.