Odpovedi18

Co se stane, když někdo poruší slib mlčenlivosti?

Když se to poruší, tak se jde do vězení, zaplatí se vysoká částka?

Nejlepší odpověď
Kepler

Pokud podepíše prohlášení o mlčenlivosti, zavazuje se tím. Trest za porušení může být v rozmezí pokuty, náhrady vzniklé škody až po trest smrti v případě vlastizrady. Jak kde a jak za co.

Další odpovědi
Klaproth

Edison se mýlí. Trest za porušení mlčenlivosti není vždy věcí dohody. V řadě případů je trest stanoven zákonem. Týká se to pouze zaměsnanců uvedených v paragrafu 303 Zákoníku práce. Např. pro zaměsnance finanční správy je v zákoně č. 337/1992 Sb.za porušení pokuta až 500 000 Kč.

Edison

Kepler se mýlí… Trest za porušení mlčenlivosti je vždy věcí dohody. Např. v zaměstnání je zaměstnanec i zaměstnavatel povinen zachovávat v určitých věcech mlčenlivost. Může se to týkat typicky platů, technologií, dokomentací… v pracovním řádu toto bývá specifikováno a seznámení s pracovním řádem jakož i pracovní řád, pokud existuje je nedílnou součástí pracovní smlouvy. Dokumentace pak bývá označována odpovídající větičkou a trest bývá stanoven na hrubé porušení pracovní kázně se svými důsledky v rámci zákoníku práce. Kdyby šlo třeba už o hmotné škody, to by už zřejmě řešil soud a nemuselo by jít o pokutu, ale spíše o náhradu škody.

Kryšpín

Záleží jaký, kdo to poruší, jaká újma vznikne a v které rozvojové zemi se událost stane