kanylka

Co se prodává v „hokynářství“?

Co je hokynářství a co je pro něj typické?

Nejlepší odpověď
annas

„Hokynářství byly obchůdky, v nichž obchodník prodával drobné zboží, obvykle však pouze potraviny. Postupem času, kdy docházelo ke specializaci řemesel a stoupaly životní nároky, vznikaly i ve vesnicích obchody, ve kterých se dalo koupit různé zboží každodenní spotřeby. Tito obchodníci se nazývali hokynáři, někteří z nich obchodovali pouze s potravinami a poživatinami, většinou však kromě tohoto zboží prodávali i nářadí, nádobí, drogistické zboží apod. Majiteli hokynářství bývali často Židé, do dnešních dob se nám zachoval slovní obrat "kafe od Žida“. "

Zdroj: http://brtpic­hlavec.sweb.cz/ves/re­mesla/remesla2­.htm

Další odpovědi
hanulka11

Hokynáři většinou prodávali svoje produkty,

domácí máslo, mléko, vejce …vše co sami vyprodukovalo jejich hospodářství

jandmil

Myslím, že správnější odpověď je od Hanulky11, protože to, co popisuje Annas je spíš „koloniál“.