Co se dá vyčíst z map?

http://www.bo­redpanda.com/fun-maps-they-didnt-teach-you-in-school/

Nejlepší odpověď
led

Z máp na odkaze pomerne veľa:
1 – Aká značka najviac preslávila konkrétny štát USA
2 – Zastúpenie červenovlasých v Európe
3 – populárnosť jednotlivých športov vo svete
4 – niečo pre našich mužov: zastúpenie ženských pŕs podľa ich veľkosti na svete
5 – ako by vyzeral svet pred 200 milionmi rokov podľa dnešného politického rozloženia
6 – svet podľa pohľadu Američana
a ďalších 34 informácií, ktoré sú „potrebné“ pre bežného občana
PS
niektoré sú naozaj zaujímavé…

Další odpovědi
annas

Zajímavá mapa. Měla jsem problémy s překladem, ale podařilo se. .

Najde se to, co se američt studenti, jak uvádějí, ve škole neučili. Rovněž já jsem uvedené informace ve škole nezískala. Takovou mapu vidím poprvé.

Na 40 mapách je obrazem a vysvětlivkami zachycen např.

Přehled nejpopulárnějších sportů na světě
Politická mapa světa jako Pangea (superkontinent) před 200–300 milióny let
Svět podle Američanů v r. 2012
Nejčastější příjmení v Evropě
Svoboda tisku, velikost IQ, obezita, pjáctví, ale i další neobvyklé informace…

www

Odkaz jsem neviděl, data..
Mapy jsou různé, např. to, co vyčteš z turistické, nevyčteš z katastrální, námořní je jiná, než třeba vodácká, terénní jiná, než silniční ap.
Dá se říct, že ze správné mapy vyčteš vše potřebné. Pro moje potřeby je například důležitá mapa výskytu XY 😉
Zkušenost

briketka10

česílko,
naprosto úžasný :O