Lerny

Co s vysokoškoláky?

Ráda bych šla na vysokou školu, jen je problém s tím, že vysokoškoláci většinou končí na pracáku. Hodí se tedy jít na vysokou nebo je lepší hned po si hledat práci?

Nejlepší odpověď
MacChill

To je úplná blbost že vysokoškoláci končí na pracáku.

Další odpovědi
Sůwa

Když si vybereš VŠ v oboru po kterém je poptávka na pracovním trhu, rozhodně na pracáku neskončíš. Schopní studenti si hledají uplatnění již během studia a když se osvědčí, mají vystaráno.

Drap

Někteží končí na pracáku a někteří obsazují atraktivní posty. Neni to jen školou. Zkus se nad tím zamyslet, a budeš znát odpověď

lexx

Vyber si medínu, těm pracák nehrozí, výdělky silně nadprůměrné a když se to hodí pohrozí stávkou nebo odchodem a prachy se najdou vždy. Vyhýbej se ekonomkám, obchodkám, to jsou továrny na nezaměstnanost. Jazykovka – dobrá volba, má větší váhu než diplom, uplatní se kdekoliv (výroba, státní správa, služby). Rovněž pedagogika, nezaměstnaného kantora neznám.

Jak jsi přišla na to, že vysokoškoláci většinou končí na pracáku? Je to přece úplně naopak. Hodně vysokoškoláků si najde práci ještě před promocí. Jedná se hlavně o technické obory. Absolventi některých humanitních škol můžou mít problém, ale není těžké si zjistit, o co je na trhu práce zájem a podle toho si vybrat. S VŠ vzděláním budeš mít rozhodně větší šanci si najít místo a úřad práce možná ani v životě nepoznáš.