Mucillinka

Co s tím autem je??

Potřebovala bych poradit, je mi jasné, že tento problém, pokud nějaký je, nejlépe vyřeší v servisu, ale…Mám nové-fungl nové auto, má najeto ani ne 500km. Bylo jsem před dvěma dny u kamarádky, a když jsem odjížděla, zůstala po mě prý na silnici, kde jsem s autem stála nějaká „louže“ a když jsem jela, tak to kapalo zpod auta (bohužel nevím,co mohlo vytéct, protože mi o tom kamarádka řekla až dnes)..V ten den jsem měla další problém, a to, že když jsem jela do kopce a přidala plyn na vyšší otáčky, abych zařadila vyšší stupeň rychlosti, auto začalo cukat a ztrácet na otáčkách, pak se zase chytlo (palivo mám benzín a naftu jsem 100% nevzala). Co s tím autem může být? Byla bych moc nerada, kdyby bylo něco vážného v nepořádku. Poradíte mi někdo prosím? Děkuji..

Nejlepší odpověď
dědapetr

Vůbec nepřemýšlejte nad tím co je autu a do servisu,auto je v záruce a jakýkoliv zásah do vozidla není dobrý a servis to v záruční době musí opravit.Takhle na dálku se to stejně nedá přesně určit.

Další odpovědi
arygnoc

500 km?
hot line – dojeďte pro mne, auto dejte do pořádku.
a chci náhradní (po dobu opravy).

casey

S tou louzi, nepouzivala jste pri jizde ke kamosce klimatizaci? Pri pouziti klima stejne jako v lednicce dochazi ke kondenzaci vody, ktera odkapava spodem auta. V tom pripade by to bylo normalni. Jestli jste klimu nepouzila, je to na servis.
Dale pisete, ze cukalo pri jizde do kopce pri zarazeni vysi rychlosti, jaky mel motor otacky? Jestli se jelo do kopce, nemely by klesnout pod cca 2ooo. Jestli ano, motor nejde uplne kultivovane a mohlo by se zdat, ze cuka.

MrGandy

Jen mé doporučení:
Udělejte si jednou za čas pro zkoušku kapku oleje na čistý papír. Pokud je olej tmavý, je špatný. Při městských couračkách se olej pořádně nezahřeje …, takže je dobré to někdy „protůrovat“, aby se zahřál. Ale pozor … v levných servisech mění olej tak, že odčerpají např. 4 litry, 1 nechají ⇒ tím si vydělávají a váš olej je hned na jiné úrovni …

Jinak když to drncá, tak to může být cokoliv …

mosoj

Auto má klimatizaci ? Jestli ano, loužičku tam budete mít stále.
Na to cukání zkuste někde nabrat kvalitnější benzín. Doplňte nádrž třeba 100 oktanovým u benziny či OMW. Je dost pravděpodobné že jste nabrala nekvalitní benzín. Pokud to po dotankování nepřestane, hybaj do servisu.

Za předpokladu že jste do kopce opravdu neměla podřazeno, Pak s autem není nic, ale je něco s řidičem.

U oleje se podívejte jenom na to kolik ho tam je na barvu nekoukejte. Po 500 kilometrech bude stejně jak panenská moč a časem bude tmavnout což je zcela normální a správné. S vaším problémem to ale nemá nic společného a synthetické oleje ochrání dobře motor i při častých startech.

honza19hk

to může být cokoliv.Ale pokud je fungl nový tak zajděte tam kde jste ho koupila a tam vám řeknou kde máte autorizovaný sevis.Nebo podle značky vozu jsou servisy-tzn.že pokud máte např. Ford tak do servisu Ford,jetli Škodu ta do servisu 3koda.Rozodně bych se v tom ale nevrtal někde v garáži.Vhodné je taky zjistit co to kape.Pokud to je voda tak je to kondenzát z klimošky.Pokud to je mastný tak to je buď olej,palivo,nebo brzdová kapalina.Ale stejně bych to viděl s to odtáhnout do servisu.Ale na podvalníku!!

E.n

Je jedno jestli je nové nebo staré, ne že bych byla mechanik, ale jestli už mám nějaké to auto, tak bych ho měla poznat, tak jak přibližně poznat co s ním je. Nejlepši by bylo zajet do toho servisu, jestli nevim co to je nebudu rozebirat auto a nakonec bez uspěchu že?