coSSnim

Co s mrtvým psem v takové situaci?

Máme starého psa, ještě žije, ale má 15 let a brzy by měl 16, střední velikost, míšenec, takže starý pejsek. Poslední rok a více už nechodí moc dobře, je hluchý, v posledních dnech ani moc nejí, většinu dne prospí a po nocích občas kňučí nebo spíš štěká a obzvlášť dnes a taky když jsem se na něj byl podívat a odnést ho do boudy, nemohl skoro chodit a připadalo mi, že ani moc dobře nevidí. Četl jsem, že po tomhle už moc dlouho nevydrží, tak bych se chtěl zeptat, co s tělem až zemře.

Předtím jsme nad tím moc nepřemýšleli a prostě bylo takovou samozřejmostí, že bychom ho zakopali. Jenže jsem se díval, jak je to docela nově podle zákonů a podle podmínek se to zkrátka nedá. Je to nějak 100 m od cesty, 100 od domova, 200 m od pitné vody. My sice máme pozemek, ale tyhle podmínky prostě nejdou splnit a za porušení jsou pokuty. Tak jsem si říkal udělat mu hranici, pořádně polít benzínem, ať to prohoří, a spálit. Nevím, jak to s tím je, ale vsadil bych se, že to určitě taky něco porušuje.
Co jsem četl, tak se dá spálit v nějakém krematoriu (snad speciálně pro psy, pro zvířata, to nevím) anebo nechat za poplatek tělo u veterináře. Jenže to jsou zase problémy, že nemáme auto a bydlíme v takovém menším zapadákově na vesnici, vedle je další vesnice a vedli ní další a teprve v ní je malá veterina (chápejte kilometry daleko), kde to má holka spíš z nutnosti, protože tady nic jiného není. Ordinační hodiny jsou jen 2 hodiny denně a pochybuji, že si tam nechává zvířecí tělíčka.
Město opodál samozřejmě je, ale to je ještě dál než tamta vesnice. Proto bych se chtěl zeptat, co s ním, kam s ním, jaké máme možnosti.

Nejlepší odpověď
Drap

Pejsek už to má za sebou. Je patrné, že už nemůže a že je na konci sil. Než ho nechat v bolestech trápit, tak bych ho raději nechal od veretináře uspat. Co s tělem. Zákon existuje. Spalování určitě nedoporučuji. Mrtvé zvíře se v takovém případě považuje za nebezpečný odpad. Lze ho nechat odvézt kafilérkou. V některých městech jsou psí hřbitovy i kremaroria. Další možností je pohřbít ho na svém pozemku. Zákon sice je, ale nikdy jsem nikde neslyšel, že by to někdo kontroloval. Pokud tam máte studnu, z které berere pitnou vodu, tak by to nebylo rozumné. Já mám pozemek hned vedle cesty, uprostřed městečka a už tam mám pochováno 5 pejsků. Jsou téměř vedle sebe. Nikdo to vlastně nekontroluje, a když to nebudeš vykládat sousedům, aby tě někdo práskl, tak to nikoho zajímat nebude. Další možnost, taky ne zcela legální, ale dost často třeba lidmi z bytů využívaná: odvézt pejska mimo obec, najít pěkné místo a pohřbít ho na cizím pozemku v lese nebo někde u lesa.

Další odpovědi
Disraeli

Co třeba kafilérie anebo ta zvířecí kremata, mohli by si pro něj dojet osobně… (za poplatky) pokud ho máte očipovaného, nevím, jestli by to posmrtně ne/řešili. Jinak jsou za to taky pokuty. Jako úřady a spol v Česku jsou docela velcí idioti a jsem si jistý, že by našli něco, za co by pokutu dali. Oni rádi znepříjemňují a komplikují život, kde to jen jde.
Já bych ho spálil i zakopal. Vykopal větší a hlubokou jámu, polil olejem, obložil dřevem, dal tam psa, zase obložil něčím, co dobře hoří, polil benzínem a dezinfekcí, posolil — a zapálil a nechal dobře prohořet. Nakonec to ještě trochu posolil, podezinfikoval a zakopal. To by snad ničemu nemělo vadit, nemělo by se ani co rozkládat, většina by se vypařila/vydýmila a hlubokko na spodku zakopané jámy by zůstalo trochu popela. Není to ani neekologické, ta trocha benzínu by se vypařila – nebylo by toho moc a nejedná se o žádné znečištění a ten zbytek je v pohodě, řekl bych docela efektivní způsob, nezůstane ani kostra – popřípadě jen kůstky, když to špatně prohoří, ale jiank jen trocha zakopaného popela.
U babičky, co si pamatuju, jsme pošlá zvířatá zakopávali, ale tehdy to bylo ještě normální a bez problému to nešlo. Nebyly pokuty ani přísné podmínky.
Sice nerad, ale souhlasím s _Bůh_, na vesnici by neměl být problém psa zakopat, když máte pozemek, nehledě na retardované zákony, které řeší prkotiny a vymýšlí nesmysly.
K diskuzi: ptát by se neměli, majitel psa jen vyplní papír, že už nevlastní psa a odhlašuje ho, podá ho a to je myslím celý… ALE bacha, když to myslím nepodáte do 30 dnů je za to další pokuta 😂 (řeknu to, co nejmírněji to jde, ale jsou to hrozní koko*i, všichni ti zákono"dárci" a další. Pokuta za každou blbost a samé poplatky, taková idiocie jaká je v Česku je málokde).

A Drap má recht, prostě zakopat (i když bych ho i spálil).
Podle popisu dlouho nevydrží.. pokud však ano, tak je na pováženou injekce/uspání… oni přijedou, když se zavolá (teda měli by).

zjentek

zakopej ho kdekoli, kam budeš moct chodit uctít jeho památku, pokud jej máš rád. Nikdo tě nenutí, aby to byla zrovna zahrada. Ježiši… jestli ho miluješ, na debilní zákon se vyprdneš. Dovedeš si jen představit, jak by to v praxi vypadalo, kdyby například v dopravě ÚPLNĚ KAŽDÝ dodržoval dopravní předpisy? Bože… brrr… jen si to PŘEDSTAV!!! Hlavně tady moc nepřemejšlej nad pokutou ty pokuto, nebo se za á ze života zblázníš, za bé se z tebe stane úplný máslo.

Hlavně BACHA, co ti tady kdo radí! Ať kvůli nějaké „chytré radě“ nezabiješ úplně zdravýho, byť starýho psa (což si starci asi nezaslouží, i když některým by měly být jejich „rady tady“ splněny přímo na nich, aby jim lecos o životě a smrti docvaklo).

Kazatel

V příhodném místě na zahradě hrobeček (třeba na konci zahrady). Dělalo se to tak odjakživa, na vesnici žádný problém. Co je třeba respektovat je vzdálenost od zdroje pitné vody.

Po 15 letech soužití jej asi nebudete chtít jen tak někde pohodit, předpis nepředpis.

_Bůh_

No jestli jste na vesnici, tak někde zakopat. Ty zákony jsou spíš jen taková doporučení, člověk je svobodný tvor a zákony jsou jen hloupý sociální konstrukt.

Malvína

Pejsek už téměř nevidí, je slabý, a vy ho cpete ven do boudy, na facku. Jak by asi bylo vám, nechat vás slepého někde venku a poraď si. Když už máme zvíře, máme mu snad věnovat nějakou péči a ne ho nechat se trápit.
Na vašem místě ho nechám veterinářem prohlédnout a pokud i on uzná za vhodné, že je lepší ho nechat uspat, udělejte to.
Co se týká pohřbení, naše zvířata jsme normálně zakopali na zahradě, žádnou studnu jsme poblíž nikdy neměli, tak jsme to neřešili. I sousedi to takto dělali a nikdy problémy nebyly, nikdo to nekontroloval. Nebo využijte možnost krematoria, snad máte nějaké známé s autem, tak se nevymlouvejte.

Rocker

Nám jeden z pejsků odešel v květnu.Odvezli jsme jí na chalupu,tam jsme jí pochovali,zabalenou v její oblíbený dece s jejími hračkami.
Nikdy jsem neslyšel,že by tohle někdo řešil nebo pokutovém.

GM

Kočky pohřbívám na zahradě pod starou jabloní. Minulý pes má hrob pod třešní. Dělají to tak všichni odjakživa a nikdy jsem neslyšela, že by někdo z vesnice vezl mazlíčka do města ke kremaci. Nesmíš si s tím dělat hlavu.

elkon

Existují psí krematoria. Pro psa si i případně sami přijedou. Mají nepřetržitý provoz, dokonce jej mohou i uspat. Zde je odkaz, ale mají působnost v celé republice. https://www.kre­macezviratplzen­.cz/?gclid=Cj0KCQi­A0eOPBhCGARIsA­FIwTs72nOLG7iM78e594_m­6OgW0jLZGaUae_RjvPEq­TareU7bBuXQlO7xE­aAo0hEALw_wcB

coSSnim

mame sice psy a domaci mazlicky radi, ale po tomhle uz si zadneho neporidime. stale nove zakony, nove povinnosti a nove pokuty za nespleni tech povinnosti. ockovani je jen drobnost, ale už i pohrbivani a dalsi obtize

coSSnim

to můžou být, ale dodržovat by se měly a pokuty už nejsou jen nějakým doporučením nebo varováním
my bychom ho i zakopali, ale báli bychom se, jestli by se nás neptali, co jsme s ním udělali, až budeme odhlašovat poplatek za psa

Dochy

„ale báli bychom se, jestli by se nás neptali, co jsme s ním udělali“ – se zaběhl a už jste ho nenašli…

zjentek

Aha, tak ty už máslo seš. No tak zaplať za kafilerku, ať ho odvezou „na mejdlo“ tvl… ch.j tam s 15. lety , po které byl vašim mazlíkem- ZÁKON VÍTĚZÍ! A pamatuj- kdyby sis NÁHODOU ve volbách zvolil kokoty, budeš také PLNIT JEJICH ZÁKONY, ne že ne! Aleluja.