Avatar uživatele
vita

Co s druhym autem??

Ahoj.Potřebuji zde poradit.Mam druhe auto které se mi nedří prodat.Proto jsem se rozhodl kdyz se s autem nejezdime zrusit povinne pojišteni a otazka je jestli musim dat spz do depozitu a pokud jo tak kam se musi jit a co to stoji.Nebo mi pošlete odkaz kde se dovim vic.dik

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? marijakes před 4230 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Funna

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-neplatit-pojistku-za-auto-se-kterym-nejezdim

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marijakes


Zároveň přibývá aut trvale vyřazených z provozu. Mnozí jejich majitelé za ně neplatili povinné ručení, protože s autem nejezdili. Ovšem i za odstavené nepojízdné auto musíte povinné ručení platit. Dokud jej neodhlásíte a neodevzdáte registrační značku, je auto považováno za provozu schopné a povinnost platit povinné ručení se vztahuje i na vás.
Možností, jak se vyhnout placení povinného ručení za nepoužívané ale provozu schopné auto, je jeho dočasné odhlášení z provozu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ar

Ano , RZ a malý techničák odevzdat do depozitu na obecní úřad (odbor dopravy). Obec musí být, ale s rozšířenou působností, nestačí jen obecní úřad v horní dolní. To ,ale určitě víte pod který patříte. Vozidlo odstavit mim veřejnou komunikaci.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivoscz

Nezapomeňte, že když bude auto v depozitu nesmí stát na veřejné komunikaci. Umístěte jej na vlastní pozemek, garáž apod.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
martinnovick

Zdravím, ano dáte značky do depozitu stojí to zhruba 800 Kč, auto nesmí stát na pozemní komunikaci. Doporučuji si přepočítat povinné ručení snížit ho na minimální plnění a i když auto bude stát tak ho alespoň jednou týdně projet. Pokud auto stojí ztrácí na hodnotě o mnohem více než když s ním jezdíte. Hlavně pokud auto prodáváte tak kupující se bude chtít autem svést a těžko se s ním sveze když bude bez značek…
Osobně si srovnávám povinko přes http://www.klik­pojisteni.cz/po­vinne-ruceni-kalkulacka/
Řekl bych že tvoří nejlevnější nabídku.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek