jirka F

Co říká(znamená) rčení jaká matička taková i dceruška co se tím konkrétně myslí ?

Odpovědi
anonym

Pokud byla matka kur.., tak i dcera ji může být!

marci1

Znám rčení : „Jaká matka, taková Katka“.
"Ať chceme nebo ne, podobáme se rodičům a to jak vizáží, tak i svým chováním. Když si uvědomíme některá svá rozhodnutí, tatáž gesta či průpovídky, jsme v podstatě genetickým otiskem našich rodičů – obzvláště v případě matky a dcery.
„Než se oženíš, podívej se nejdříve s na nastávající tchyni, protože tvoje žena bude jednou vypadat a chovat se úplně stejně,“ říkají budoucím manželům jejich rodiče. " 🙂
http://www.zby­nekmlcoch.cz/in­formace/vztahy/sin­gles-seznamovani-svadeni/jaka-matka-takova-katka-podobnost-chovani-deti-po-jejich-rodicich

anonym

Nejspíš tím chtěl básník říct něco o psychyckém a fyzickém genu,pozitivu a negativu ve stejné velikosti/míře,ale každý jinde snad možná si sobě naproti.

lota

Asi to stejné, že jablko nepadá daleko od stromu. Už je to jasné?:-)