bananecek

Co říct, abych platila co nejnižší DPH u balíku?

Ahoj, mam dotaz jak co nejlepe dolozit balik tak,abych za nej platila co nejmene a nemam s tim zkusenosti.. Prisel mi balik s udanou cenou 190usd, v prepoctu tedy 3790,46 kc… Problem je, ze k tomu nemam zadnou fakturu o tom, co v tom baliku je (jsou tam lidske vlasy), pouze vypis z uctu a paypalu,kde je stejna castka.. Nasla jsem na netu,ze bych mela platit dph 21 %, ale clo ne, vzhledem k cene i k obsahu baliku (na lidske vlasy se clo nevztahuje a navic je to pod cenou,kdy se plati clo).
Co ale nevim, je to, zda ten balik budou otvirat nebo ho uz otevirali, ptze v paypalu je napsane jako kvantita pouze 1 kus, pritom v baliku je 100 kusu. To je jedna vec, podle me by bylo nejlepsi rict ze to jsou proste nejaky lidsky vlasy pro moje osobni potreby, ale v pripade, ze by ten balik otevreli, tak budu tezko vysvetlovat, ze tech 100 ks mam pro sebe…
No a jeste k tomu nemam ani zadnou poradnou fakturu, neprobihalo to pres ebay, ale po domluve pres maily, takze obsah toho baliku neni nikde poradne uveden.. nicmene jak mi poslali sken toho baliku, tak uz tam mali napsano ze „vlasove potreby“, tak je otazka jestli uz to otevreli nebo jim to doslo, kdyz to trochu vyplyva z nazvu prodejce..
Taky nevim jestli se to DPHcko vypocitava z cele ceny nebo jestli chcou dolozit i to, kolik stalo postovne (doprava) a DPH by se pak vypocitavalo pouze z ceny bez dopravy. Proste bych potrebovala nejak poradit, co mam rict nebo jak to mam dolozit, nekde jsem cetla ze je dobry rict, ze to byl darek, mate nejake tipy, co s tim? Je to tam ulozeny jenom do pristiho tydne, nechci platit 700 kc za DPH.. Diky moc.

Nejlepší odpověď
anonym

Bananečku, nějak mi uniká pointa, o co Ti vlastně jde. Pokud máš za balík (respektive za zboží v něm) odvést DPH, tak budeš daň muset zaplatit. Jestliže Ti balík došel poštou, tak poštovní poplatky DPH nepodléhají.
Nějaké doklady o obsahu balíku přece mít musíš (objednávku, potvrzení objednávky a pod.). Určitě bude stačit doložit ty e-maily. Neboj se, určitě Ti příslušní úředníci řeknou, kolik budeš platit, na kolik Tě vyjde DPH a vyžádají si od Tebe příslušné doklady. Zajdi si pro balík a nešpekuluj, jak obejít zákony.
Ušetřit v této fázi 700,– Kč může na jiné straně vyvážit pokuta.