charliesheep

Co pro vás znamená pojem civilizační choroba?

Nezajímají mne definice,ty si koneckonců mohu vyguglit,jde mi o váš pohled na věc.

Nejlepší odpověď
anonym

Ve vyspělých státech se většinou jedná o nezdravý životní styl a z toho pramenící zdravotní obtíže- obezita, nedostatek pohybu, kardiovaskulární poruchy, stres, deprese, nespavost atd.
V rozvojových zemích s sebou „civilizace“ přinesla AIDS, nedostatek potravin i pitné vody, špatná dostupnost lékařské péče
a mnohdy ztížené hygienické podmínky a z toho plynoucí choroby.

Další odpovědi
anonym

Pro mně jsou civilizační choroby všechny, které mají na svědomí zvýšenou hygienu, protože čím více to člověk přehání s hygienou, tím více oslabuje svoji imunitu.
Uvedu příklady.Jako děti jsme doma měli všelijaké zvířectvo a běhali jsme mezi nimi.Takže uklounutí po slepičím lejnu či jiném nebyl problém.A myslíte, že jsme se chodili vždycku umýt?Trávou se to otřelo a bylo po hygieně.Taktéž moje manželka.Bylo jich šest dětí a měli velký dobytek.Matka dala děti na deku pod strom a otáčela (hrabala) seno.Děti snědly co jim na dece přišlo pod ruku, všelijaký hmyz či hlínu.Ani já tenkrát, ani moje manželka jsme nikdy nebyli nemocní ani neměli žádnou alergii.
Zrovna tak moje děti.Také jsem měl zvířectvo doma a děti běhaly mezi tím.NIKDY NEBYLY nemocní z důvodů alergie či žloutenky (občas nějaké nachazení, ale to je normální).Držely chleba (či jinou potravinu) a pes či kočka jim to ukusovali, popřípadě si s nimi hrály a pak aniž by si omyly ruce se vzaly něco k jídlu.
Ještě za komunistů se jezdilo na brigády na brambory.Druž­stevníci přivezli svačinu a myslíte si, že si někdo myl ruce?Jen se otřely o kalhoty a jedla se svačina.
Nikdo nikdy nepožadoval, aby bylo prádlo bělejší.Čili všechny prášky, které nám reklama předhazuje, jsou ničivější než za komunistů (čím více bělejší, tím více chemie a kožních alergií).
Dnes když vidíte na co je dnešní generace alergická, co všechno jim dělá ekzémy a po čem všem mají vyrážky, tak tohleto jsou u mně civilizační choroby.

hawranek

Civilizační choroba je pro mě něco, s čím musím každý den ráno vstávat a každý den večer usínat, něco, čeho se už nezbavím a co mě bude oslabovat každou minutu mého života, dokud mě to nedostane na kolečkový křeslo (krutá to realita)

Funna

pro mne jsou to choroby, které se díky civilizaci rychleji rozvinou…např. zvýšený počet rakoviny, plicních onemocnění, alergií apod. díky zhoršené kvalitě vzduchu a potravin, které jsou plné chemikálíí…in­farkty, ucpané tepny z toho, že se lidi nehýbou a cpou se kalorickými bombami…nebo to co je následek stresu…syndrom vyhoření a podobné psychické nemoci…
Doplňuji:
add lahny…to co píšeš je sice hezké, ale není to tak úplně pravda…to, že posnídáš společně se zvířetem, ještě nezaručuje, že na něj nebudeš mít alergii (a to ti potvrdí každý alergokolog a má dcera je toho zářným příkladem)…prostě buď to v sobě máš, nebo ne a může se to projevit až za pár let..stejně jako alergie na bodnutí a pod…jediné, co je pozitivní na „špinavém“ venkovském životě je přirozené získávání protilátek a zvyšování si imunitního systému a tím i odolnosti proti nemocem…

Hakunamatata

To, k čemu jsme přišli nadměrným užíváním požitků, které nám dnes společnost nabízí. Mám chuť na čokoládu – sahnu do spize, mám chuť zabavit se – zapnu televizi, mám chuť na sex – koupím si ho. Dnes se vše tak jednoduché, ze upada fyzicka i duševní úroveň lidí.