exit47

Co pro vás znamená čas.

Představte si, že nic takového neznáte. Žádné dnes ani zítra, už žádné za pět minut dvanáct, žádný budíček na 6:25, žádná schůzka v úterý 13:45, nebo víkendové školení, či snad Vánoce a jiné svátky. Nikdo by neřešil jestli je mu 13 let, nebo 84let. Prostě jen teď je světlo a teď je tma.
Myslíte, že by jste se bez něj obešli a jak by vám to změnilo život.

Nejlepší odpověď
annas

Čas je něco, co prožívám od narození do konce svého života.

Čas je něco, co zachycuje sled událostí tak, jak jdou za sebou. Podle hodin si uvědomujeme, že se něco stalo včera, sejdeme se s někým dnes, zítra atd. Střídá se den s nocí, roční období, takže to něco ukazuje na změny,, jejich průběh …

Je to něco, co nemůžeme uchopit, co nám utíká mezir prsty, a říkáme tomu čas.

Tak to bude stále …

Jak se na čas dívají různé osoby.

Chcete-li zjistit, co znamená jeden rok, zeptejte se studenta, který propadl u závěrečné zkoušky.

Chcete-li zjistit, co znamená jeden měsíc, zeptejte se matky, které se narodilo dítě o jeden měsíc dříve.

Chcete-li zjistit, co znamená jeden týden, zeptejte se redaktora týdeníku.

Chcete-li zjistit, co znamená jedna hodina, zeptejte se milenců, kteří na sebe čekají.

Chcete-Ií zjistit, co znamená jedna minuta, zeptejte se někoho, komu ujel vlak, autobus nebo uletělo letadlo.

Chcete-Ii zjistit, co znamená jedna sekunda, zeptejte se někoho, kdo přežil autonehodu.

Chcete-li zjistit, CO znamená jedna milisekunda, zeptejte se vítěze zlaté medaile na olympijských hrách.

Čas na nikoho nečeká ...... stále se něco děje, nějak se to musí pojmenovat, nějak změřit … je relativní …

Další odpovědi
MK44

Asi myslíte žít jen v rytmu dne a noci. Žít bez jakékoli koordinace mezi lidmi.

Tak nějak žijí zvířata. Ze dne na den. Co ten který bobr přinese, to se přiloží na hráz. Co ten který vlk zadáví, to se honem sežere. Co bude, až bude zase hlad, se uvidí. Upřímně řečeno, dokonce ani mnohá zvířata nežijí pouze ze dne na den, ale berou v potaz roční období, zda bude léto, nebo se blíží zima. Například sysel si na zimu dělá zásoby.

Mám nepříjemné tušení, že by se to na našem životě projevilo. Kdo by co přines za větev, z toho by se vylepšila chýše z proutí. Kdo by co chytil nebo natrhal, to by se zblajzlo. Příprava na zimu nepříprava na zimu, koordinace činnosti nekoordinace činnosti. Civilizace by se zhroutila, nefungovalo by zemědělství, zásobování, zdravotnictví (doktor by neměl šajna, že má být na sále) atd. Brzy bychom byli na úrovni možná nižší než ten bobr nebo sysel. Nebo ne?

led

??
Veď už v praveku sa človek riadil pri svojej činnosti časom podľaprírody, Slnka, Mesiaca.Tak, ako pre mňa, tak i pre väčšinu ľudí znamená časová orientácia pri ich konaní veľmi veľa.
Ale sú aj ľudia, sú zdravotne postihnutí, ktorí si ten čas neuvedomujú. Iní, zase vedome hľadajú únik z „časopriestoru civilizácie“ vzdialením sa od obývaných miest, ale nevedomky sa časom riadia naďalej.
Obísť bez hodiniek sa dá, ale čas ani tak nezotriete.

Reezo

Čas nejde ignorovat nebo přehlížet. Maximálně můžeš dělat, že neexistuje, ale stejně i když se podíváš na oblohu, tak budeš schopný odvodit přibližný čas a kolik máš času do toho, než se setmí. Navíc bez času by jsi nemohl nic dokumentovat, protože by jsi nebyl schopný určit kdy se to stalo. Hlavně jak by jsi vysvětlil lidem, že někdo umřel stářím?

Furt by to vedlo lidi myšlenkama na ten čas a stejně by časem ten čas sami zavedli, kdyby nebyl.

Drap

člověk ať chce nebo ne, tak je vázán časem. Pokud se mi občas rozbijí hodinky, jsem jak bez ruky, pokud nemám náhradní. Vlastně je z ruky nesundávám. Posledních několik let však ,vždy o dovolené, odložím hodinky, vypnu mobil, nečtu noviny nesleduji zprávy a tři týdny nic z tohoto nepoužívám. Vstávám až je světlo, spát chodím až je tma, nebo až se mi chce, vařím když mám hlad a je to skvělé.

pusinka50

Mně by to maximálně vyhovovalo. Už aby to tu bylo! 🙂
nikam se nehonit, spoléhat jen na slunce a tmu, chodit spát, až když se člověku opravdu chce a nejen pro to, že musím, protože brzy ráno budu vstávat. Probouzet se za světla až se vzbudím a ne proto, že vstávat i za zimní tmy musím. Nikam se nehonit, nepospíchat a nesledovat minuty na budíku, prostě jen žít podle sebe a podle svých biologických hodin. Vidím, že jsem se špatně narodila ve špatnou dobu, měla jsem se narodit v době jeskynních lidí, kterým čas byl šumafuk. Ale tolik lidí by se zklidnilo a přestalo neustále někam pospíchat.....

bolak

Záleží na tom kdy by mi chodila výplata.