Co nejvíc zabírá na horečku u malého děcka?

Ahoj, jde mi spíš o babskou radu....

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Pokročilý

Pokud chcete léčit bez léků, nebo snižování horečky léky podpořit jinou metodou, lze doporučit ještě studený zábal (případně doplněný o tvaroh na nohy) a nebo inhalaci a následné vypocení pod peřinou.

Úplně nejjednodušší metodou je (nechat) osprchovat dítě vodou o teplotě, která je mu příjemná.

Další odpovědi:

Stříbrný

Pokud horečka nevystoupí nad 38°C, pak ji určitě nesrážejte. Jestliže se pohybuje nad 38° a drží se takto déle, pak by měly pomoci zábaly. V žádném případě nepřikrývat a nenavlékat dítě do teplého oblečení, spíše naopak, snížit přísun tepla na minimum. A dítě by mělo co nejvíce pít. Pokud je ještě kojené,tak kojit, popř. ještě dávat pít vlažný čaj (vhodný pro daný věk dítěte).

A mimo rady babské, u nás skutečně zabírá Panadol.

Pokročilý

Zábaly jsou hodně účinné - při nich se tělo zabalí do mokrého prostěradla a už se jinak nepřikrýváte. Vysokou horečku může srazit také přikládání tvarohu na slabiny nebo navlečení mokrých ponožek.

Dobry den, tezko takto radit babskou radou, kdy nejsem babka, ale nevice se mi u mych dvojcatek osvedcila kombinace Paracetamol(Paralen, Panadol)/Ibuprofen(Ibalgin, Nurofen, Brufenú ... kazda se podava á 8 hodin, v kominaci pak stridame obe po 4 hodinach ( ibuprofen- 4hod- paracetamol- 4hod- ibuprofen ... ). Z farmakokinetickeho hlediska by nejrychlejsi nastup mela mit ve forme cipku. V lekarne vam poradi doporucenou davku odpocitanou z vahy vaseho prcka.

Stříbrný

Jistě pomáhají studené zábaly,dle věku podávání Paralenu.Ale vzhledem k tomu,že teplota,zvláště pak horečka je u dítetě a u dospělého obranný proces ,je nutné zjistit původ.Tady bych v zájmu dítěte babské rady vypustil.Jde vám o zdraví dítěte?Nebo si chcete pozvat šamana aby dítě zaříkával?

Pokročilý

Tak v tomhle případě musím moc souhlasit s Michalem,má úplnou pravdu.U malých dětí je potřeba opravdu opatrnost.Pít rozhodně a poradě s lékařem nasadit léky.Možná ten Panadol jako první pomoc by byl dobrý,ale víc nic.

Tak já chápu, že nechcete zbytečně cpát do dítěte léky. Zábaly jsou výborné. Babskou radu mám. Namazat dítěti dlaně a chodidla octem, nebo rovnou octové ponožky. Hodně štěstí. A do těch 38 určitě nesrážet.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1609
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1281
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 715
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.