Nurofen a Panadol

Prosím poraďte,jak se kombinuje Nurofen s Panadolem - při jaké teplotě a kolik hodin po sobě? Malému jsou 3 roky.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Pokud je stav akutní, tedy trvá stav nad 39°C, je možné léky kombinovat a střídavě podávat, nejlépe jeden formou sirupu a druhý formou čípku. Rozestup by však měl být minimálně 3 hodiny !!!

Další odpovědi:

Pokročilý

Ahoj Mariedo,
Panadol s Nurofenem můžeš střídat jak ti řekli po 4 hodinách. Dáš Nurofen a za 4 hodiny Panadol a pak zase Nurofen. Nám to vždy zabere. Dcera má teploty taky vysoké. Nebo zkus obklady na ruce a nohy, ale jen když je má teplé. Přeji brzké uzdravení

Zdroj: http://www.rodina.cz/scripts/d iskuse/prisp.asp?id=11583762

Pokročilý

Já tyto léky normálně střídám po 6 hodinách, ale je-li akutní potřeba (neklesající horečka nad 39), tak je lupnu i hodinu po sobě.

Stříbrný

U Nurofenu si nejsem jistý,jestli se má podávat tak malému dítěti Odstup by měl být asi4-5hodin.Já ty léky beru tak a tak je zavádějící odpověď!!! Též bych přidal 1tabletu B komplexu a celou záležitost konzultoval s lékařem. A pozor na alergickou reakci organismu.

Pokročilý

střídat normálně odstup doporučuji 3-5 hod

Diskuze k otázce

Maaja

já střídám nurofen a paralen/panadol max po 3 hodinách, po nurofenu ale většinou horečka klesne na delší dobu a není potřeba střídat tak často

monickaK

pokud teplota stoune nad 38,5 doporučuje se střídat s odstupem4 hodin dva léky. ideálně nurofen a paralen. nurofen míví rychlejší a dlouhotrvající nástup. pokud an takhorečka neklesá,je nutné dojít zábalům, po nich by měla horečka ustoupit. pokud ne, je nutné vyhledat lékař, jinakhrozí fibrilní křeče

marketka12

střídám také po 4 hodinách, nurofen, panadol. nurofen nasazuji první, protože rychleji zabírá a nemusí se ho dávat tolik. poté podávám čípek, abych nedráždila žaludek

Maaja

aha, to je taky zajímavý, já když střídám, tak dávám nurofen sirup a pak paralen taky sirup, myslíš, že to na žaludek hodně vadí?

monickaK

to snad ne, ale měla jsem pocit, že když polyká zbytečně velké množství, prostě se jí udělá špatně. představ si, že je ti špatně a musíš si zaplácnout břicho lepivých hnusem. to je pak lepší spolknout jednu lžičku než dvě deci, ne? (nadsázka...)

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1609
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1282
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 715
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.